Srpski odbojkaši nakon preokreta savladali Tursku!

Odbojkaši Srbije savladali su reprezentaciju Turske u osmini finala Evropskog prvenstva rezultatom 3:2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23 i 15:12), posle 140 minuta igre u  “Ergo areni” u Gdanjsku.

odbojka Srbija Turska
Aktuelni prvaci Evrope ovom pobedom plasirali su se u četvrfinale kontinentalnog prvenstva, u kojem će snage odmeriti sa reprezentacijom Holandije, koji su u nokaut fazi eliminisali reprezentaciju Portugalije rezultatom 3:2.
Odlično su izabranici Slobodana Kovača započeli utakmicu. Već na startu meča “Orlovi” su napravili veliku razliku 8:1, prvenstveno zahvaljujući fantastičnom napadu i “ubitačnim” servisima. Kroz čitav set Srbija je bila dominantnija, a Turci nisu imali odgovora na našu fenomenalnu igru, te je prvi set dobijen bez ikakvih problema rezultatom 25:18.

Tokom većeg dela drugog seta srpski odbojkaši imali su prednost. Vodili su sa 5:0, 11:6, a u samoj završnici seta blagi pad u igri naših odbojkaša dozvolio je odbojkašima Turske da dođu do preokreta i izjednačenja u meču.
Reprezentacija Turske treći set dobila je tako što je bukvalno “prepisala recept” iz prethodnog seta. Vodili su naši odbojkaši u završnici ove deonice sa 19:15, a onda su Turci vezali četiri poena i opet su uspeli da naprave preokret kao u prethodnom setu, te na ovaj način zasluženo povedu sa 2:1 u setovima.
Do rezultatskog izjednačenja u meču Srbija je stigla nakon što je povela sa 17:15 u četvrtom periodu i do kraja seta uspela je da zadrži kontinuitet odlične igre za krajnjih 25:23.

Sigurnom igrom u taj-brejku izabranici Slobodana Kovača osvojili su odlučujući set rezultatom 15:12 i ovim činom nastavili su put ka odbrani evropskog trona.