Startovala jubilarna 30. sezona Lige šampiona!

Detalj sa utakmice Barselona - Bajern ( Foto: Tanjug/AP Photo/Joan Monfort)

Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Mančester Junajted 2:1, dok su Sevilja i Salcburg remizirali 1:1 na startu nove, jubilarne 30. sezone, Lige šampiona.

Švajcarci su do pobede protiv Junajteda stigli pogotkom rezerviste Amerikanca Džordana Sijebača u 90+5. minutu, čime su iskoristili prednost igrača više posle isključenja Arona Van Bisake u 35. minutu. Kristijano Ronaldo je ponovo postigao gol, njegov 135. u elitnom takmičenju, gde je ubedljivo rekorder, a večeras se izjadnačio sa Ikerom Kasiljasom po broju utakmica – 177.

Ronaldo proslavlja svoj 135. pogodak u Ligi šampiona (Foto: Tanjug/Peter Klaunzer/Keystone via AP)

Istovremeno, Sevilja i Salcburg odigrali su vrlo zanimljiv meč, sa četiri penala, od čega su samo dva iskorišćena.

Bajern je bio ubedljiv protiv Barselone na Kamp Nou 3:0, kao i Juventus na gostovanju Malmeu, dok je branilac titule Čelsi golom Romelu Lukakua savladao Zenit 1:0.

Rezultati:

E grupa: Barselona – Bajern 0:3 (Miler 34, Levandovski 56, 85), Dinamo Kijev – Benfika 0:0

F grupa: Jang Bojs – Mančester Junajted 2:1 (Ngamalo 66, Sijebatčo 90+5 – Ronaldo 14), Viljareal – Atalanta 2:2 (Trigeros 39, Danjuma 73 – Freuler 6, Gosens 83).

G grupa: Sevilja – Salcburg 1:1 (Rakitić 42. penal – Sučić 21. penal), Lil – Volfsburg 0:0.

H grupa: Čelsi – Zenit 1:0 (Lukaku 69), Malme – Juventus 0:3 (Sandro 23, Dibala 45. penal, Morata 45+1).