Startovala Super liga Srbije u fudbalu. Čukarički slavio na Banovom brdu, Zvezda remizirala sa Vojvodinom!

Juče je utakmicom između Čukaričkog i Voždovca počela nova fudbalska sezona u Super ligi Srbije.

Sezona 2021/22 biće svakako istorijska u srpskom fudbalu, jer će se po prvi put u našem prvenstvu koristiti VAR tehnologija.

Na Banovom brdu Čukarički je pobedio Voždovac rezultatom 2:1 (1:1). Gosti su poveli golom Nemanje Milojevića u 16. minutu.

Pred kraj prvog poluvremena domaćinu su stigli do izjednačenja golom Đorđa Jovanovića u 43. minutu.

Jovanović je pogodio mrežu „Zmajeva“ i u drugom poluvremenu. Igrao se 70. minut kada je centarfor „Brđana“ neometan sa nekih 6-7 metara glavom zatresao mrežu gostujućih fudbalera i na ovaj način postavio konačan rezultat Čukarički – Voždovac 2:1.

Odmah na otvaranju sezone u jučerašnjem danu odigran je i prvi srpski derbi. Na stadionu „Rajko Mitić“ Crvena zvezda ugostila je novosadsku Vojvodinu. Meč je završen bez pobednika rezultatom 0:0.

Utakmica je odigrana u izrazito visokom tempu kojoj su jedino nedostajali golovi. Zvezda je tokom većeg dela imala inicijativu, stvarala šanse, a fudbaleri Vojvodine su se sjajno branili i na momente opasno zapretili iz kontre golu Milana Borjana.

Danas na programu su još dve utakmice 1. kola Super lige. Od 18.55 časova u Bačkoj Topoli sastaće se TSC Bačka Topola i Novi Pazar, dok će od 21.00 čas na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu meč
odigrati novosadski Proleter i beogradski Partizan.