Sterling utišao „vatrene“!

Reprezentacija Engleske savladala je danas reprezentaciju Hrvatske u prvom meču grupe C na Evropskom prvenstvu u fudbalu rezultatom 1:0 (0:0).

Od prvog sudijskog zvižduka fudbaleri „Gordi albiona“ su krenuli ofanzivno na gol „vatrenih“. Već u 6. minutu posle jedne kontre Englezi zamalo nisu došli do vođstva, ali je udarac Fodena koji je već savladao Livakovića zaustavila stativa. Nedugo posle toga Filips je imao šansu, ali šutirao je pravo u golmana „vatrenih“. Veliki pritisak na poslednju linije odbrane Hrvata konstantno su vršili Foden, Kejn i Sterling. U 43. minuti Tripije je zapretio udarcem iz slobodnog udarca, ali je Perišić glavom odbranio svoj gol i otklonio opasnost po sopstveni gol. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika, te se otišlo na odmor rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu jedina prava akcija viđena je 57. minutu kada se Filips iz drugog plana ubacio sa desne strane, koji potom fantastično upućuje loptu Sterlingu, a on rutinski sa nekih 9-10 metara udarcem po zemlji zabija u gol Livakovića.

Posle ovog pogotka do kraja meča fudbaleri obe reprezentacije nisu stvorili izglednije prilike. Englezi su znalački sačuvali prednost i zasluženo došli do tri boda u grupi C.