Suze radosnice na licu Stefanosa Cicipasa nakon plasmana u finale Rolan Garosa!

Istinski ljubitelji tenisa na stadionu „Filip Šatrije“, a i ljubitelji tenisa kraj malih ekrana uživali su u svakoj sekundi prvog polufinalnog meča. U polufinalnom duelu između Stefanosa Cicipasa i Aleksandra Zvereva kao pobednik nakon 3 sata i 40 minuta izašao je grčki teniser koji je odneo pobedu rezultatom 3:2 (6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3) u setovima.

U prva dva seta Cicipas je bio prilično ubedljiv. Iako je gubio na početku drugog seta rezultatom 3:0 veoma brzo je preokrenuo set u svoju korist uzevši narednih šest gemova. Treći i četvrti set zasluženo su pripali Zverevu. U tim momentima nemački teniser je dosta ubedljivije od svog kolege sa suprotne strane mrežice. Čak i na početku petog odlučujućeg seta stvorio je sebi šansu za kojom će verovatno dugo žaliti. Na servis Cicipasa došao je do tri brejk šanse. Nije ih iskoristio i grčki teniser sem što je dobio svoj servis gem u četvrtom gemu odlučujućeg seta napravio je brejk i do kraja meča nije ispuštao stečenu prednost.

Ovom pobedom u polufinalu Stefanos Cicipas došao je do svog prvog plasmana u finale jednog Grend slema.

U finalu grčki teniser dočekaće pobednika meča Đoković – Nadal.