Tekstilac savladao BSK, mirovale mreže u Karavukovu

Fudbaleri Tekstilca savladali su na Gradskom stadionu u Odžacima ekipu BSK-a iz Bačkog Brestovca rezultatom 2:0 (1:0) u 23. kolu Vojvođanske lige “Sever” koje je bilo na programu juče. Strelci su bili Latinović u 9. minutu iz penala i Božičić u 60. minutu.

Pobedom protiv opštinskog rivala Odžačani su se dodatno odmakli od opasne zone.

Vanredno kolo donelo je još jedan opštinski derbi. U Karavukovu su Polet i Zadrugar iz Srpskog Miletića odigrali utakmicu bez golova, što je rezultat koji, s obzirom na poziciju obe ekipe na tabeli, više odgovara domaćinu.

Rezultati ostalih susreta 23. kola: Tisa (Adorjan) – Mladost (Bački Petrovac) 2:1, Preporod (Novi Žednik) – Bačka (Pačir) 2:1, Tavankut – Srbobran 0:3, Budućnost (Gložan) – OFK Mladost Apa (Apatin) 2:1 i Radnički (Sombor) – Sloga (Čonoplja) 0:2. Slobodna je bila Mladost iz Turije.

Tabela: Srbobran 52 boda, Tisa 49, Mladost (BP) 41, Radnički 34, Sloga 31, BSK 30, Polet 28, Budućnost 28, Tekstilac 25, Preporod 24, Tavankut 24, Zadrugar 23, Bačka 22, Mladost (T) 20 i OFK Mladost Apa 18 bodova.

U sledećem kolu (28/29. april) BSK dočekuje ekipu Tavankuta, Tekstilac gostuje u Turiji kod Mladosti, dok je Zadrugar slobodan.

Izvor: Radio Odžaci