Teška noć za Nagetse

Denver Nagetsi su pretpreli drugi vezani poraz u NBA šampionatu. Golden Stejt Voriorsi pobedili su noćas Denver Nagetse rezultatom 116:107 (33:32, 23:29, 43:22, 17:24).

Stefon Kari, udarna igla „Ratnika“ iz Ouklenda, gotovo da je sam pobedio Nagetse. Postigao je fascinantnih 53 poena, imao 7 skokova i 4 asistencije. Vredi istaći da je Kari srušio i rekord legendarnog Vilta Čembrlena iz 1964. godine. Do noćas Vilt Čembrlen držao je rekord kao igrač s najviše postignutih poena za Voriorose s 17.783 postignuta poena, a već u prvoj četvrtini meča kada je Kari ubacio 21 poen rekord je oboren, jer je s ta 21 poena Kari došao do cifre od 17.786 poena u karijeri. Takođe bila je ovo sedma uzastopna utakmica Stefona Karija na kojoj je postigao preko 30 poena i deveta utakmica u karijeri na kojoj je postigao 50 i više poena.

Nagetsi su fino otvorili meč i poluvreme su okončali u svoju korist rezultatom 61:56. Međutim, veliki pad u igri Nagetsa desio se u trećoj četvrtini, kada im se desilo nešto slično kao u poslednjoj četvrtini protiv Seltiksa u nedelju. U trećoj četvrtini primili su neverovatnih 43 poena, a postigli svega 22 poena.

Najbolji u ekipi Nagetsa bio je naš Nikola Jokić s postignutih 27 poena, 12 skokova, 8 asistencija i po jednu ukradenu loptu i blokadu za 37 minuta igre.

Pored Jokića u ekipi Nagetsa solidan je bio Majkl Porter koji je postigao 24 poena, 9 skokova i 2 asistencije.

U poslednjoj minuti meča ekipu Majkla Melouna zadesio je veliki peh. Tek oporavljeni Džamal Marej prilikom prodora na koš Voriorsa nezgodno je doskočio i tom prilikom se povredio. Da li je reč o obnovljenoj ili novoj povredi saznaće se u narednim danima nakon pregleda magnetnom rezonancom.

Denver Nagetsi će novi meč odigrati u četvrtak od 4.00 časa po srednjoevropskom vremenu protiv ekipe Majami Hita.