U Čonoplji napokon prava igra

SLOGA – SLOBODA 5:1 (1:0)

Strelci: Purić 42, Makar 55, Cvetković 67, Vukas 82. i Ninković 90. za Slogu, Galić 84. za Slobodu

Fudbaleri Sloge iz Čonoplje ostvarili su pobedu protiv Slobode iz Novih Kozaraca od 5:1. Bila je to utakmica 10. kola Srpske lige Vojvodina, u kojoj su Čonopljanci prikazali pono dobrih osobina, efikasnost i doslednost onoga što su obećali pre utakmice. Od samog početka, domaćin je diktirao visok ritam igre, stvarao prilike, ali kao da se strah od neuspeha uvukao u igrače Sloge, pa su sve do 42. minuta igrali u grču, a onda je sve krenulo onako kako se i očekivalo. Nadomak kaznenog prostora gostiju fauliran je Vuković, ali pošto se lopta odbila do Purića, arbitar Dejan Petrović iz Vršca, pustio je prednost, dok Purić sa ivice kaznenog prostora pogađa mrežu gostujućeg gola.

U drugom poluvremenu razigrao se Srđan Vuković, koji je počeo da deli upotrebljive lopte, a napadači Sloge su znali to da realizuju. Makar je u 55. minutu glavom poslao loptu u nebranjeni deo gostujućeg gola, Cvetković je u 67. minutu iskoristio dobro nabačenu loptu od strane Vukovića i povisio na 3:0, u 82. minutu Vukas glavom šalje loptu u mrežu nemoćnog Živkova, da bi gosti u 84. minutu preko Galića smanjili na 1:4, a tačku na slovo “I” postavio je Vuk Ninković u 90. Minutu, kada je postigao peti pogodak za svoj tim.

Nema sumnje da je Sloga u usponu forme i da se kockice mozaika polako sklapaju. Ova pobeda je bila veoma bitna, jer je napravljen važan korak ka bezbednoj zoni na tabeli Srpske lige Vojvodina. Čonopljanci su trenutno na 16. mestu sa 10 osvojenih bodova, a u narednom kolu, koje se igra u sredu, gostuju Borcu iz Sakula.