Strelci: Rajkovača 3., Antunić 35., Avdić 36. i 54. i Molnar 88. za Radnički 1912, a Mančić 33. i Simić 67. za Slogu

Žuti kartoni: N.Lazić (Radnički 1912) – U. Lazić (Sloga)

RADNIČKI 1912: Pehilj 8, Svitić 7, (Bajić), Lazić 7, (Buišić), Unković 7,5, Anđić 7, (Pavić), Rajkovača 7,5, Vemić 7, (Molnar 7,5), Dimitrić 7, (Bačić 7), Avdić 8,5, Radovanović 7,5, Antunić 8

SLOGA: Bulović 7,5, Lazić 6, Vukas 6,5 (Rančić 6), Simić 6,5 (Maka 6,5), Mančić 7, Peruničić 6,5, Konjović 6,5, Grgić 7, Stanković 7, Cvetković 6,5, Bojić 6,5

Igrač utakmice: Mehmed Avdić (Radnički 1912)

Sjajna fudbalska predstava ukrašena sa sedam pogodaka, dve stative, prečkom i nekoliko dobrih intervencija oba golmana. Zaslužena pobeda domaćina, ali uz konstataciju da gosti nisu razočarali i zaslužuju pohvale za ono što su prikazali. Radnički 1912 došao je u vođstvo već u 3. minutu, preko Rajkovače, koga je idealno uposlio najbolji akter lokalnog derbija Mehmed Avdić. Brz pogodak Somboraca nije pokolebao goste, pa su samo tri minuta kasnije, oni imali dobru priliku, međutim volej Vukasa, sa oko sedam metara udaljenosti, završio je iznad prečke. Da će ova utakmica proteći u znaku Avdića, potvrdio je brzonogi napadač Somboraca, kada je u 10. minutu snažno šutirao, Bulović odbranio šut i uz pomoć stative sačuvao svoju mrežu. Avdić je u 18. minutu idealno uposlio Antunića, koji ne uspeva da pogodi prazan gol, već loptu šalje pored stative. Gosti takođe stvaraju prilke, pa je Paruničić dobro reagovao u 23. minutu, ali je njegov šut zaustavio odlični Pehilj.

Samo minut kasnije, mladi Mihajlo Vemić ne uspeva da postigne pogodak iz neposredne blizine i umesto mreže pogađa stativu. I kako to biva u fudbalu, ko ne iskoristi svoje prilike bude kažnjen. Nebojša Mančić u 33. minutu dobija loptu na ivici kaznenog prostora Radničkog 1912 i pogađa mrežu Pehilja a pogodak je bio pravo remek delo. Naime, Mančić je šutirao iskosa sa desne strane i pogodio suprotan ugao somborskog gola, precizno rečeno mesto gde se spajaju prečka i stativa. Već u sledećem napadu, šansa za domaćina, ali Anđićev šut zaustavlja prečka, a nekoliko sekundi kasnije 2:1 za Radnički 1912. U listu strelaca upisao se kapiten na ovoj utakmici Igor Antunić. On je idealno reagovao na dobar pas od strane Dimitrića i poslao loptu u mrežu. Ono što je uradio Mančić u 33. minutu, ponovio je na drugoj strani Avdić u 36. kada je sa leve strane pogodio desni gornji ugao nemoćnog Bulovića.

U nastavku obostrano dobra igra, bez kalkulacija, sa namerom da se postigne gol više od protivnika. Prvi do pogotka stigao je domaćin preko Avdića, koji se u 54. minutu oslobodio svojih čuvara, ušao u kazneni prostor gostiju i sa oko 7-8 metara udaljenosti savladao Bulovića. Čonopljanci su uzvratili u 67. minutu, a strelac je bio mladi Ljubomir Simić, da bi konačnih 5:2 postavio Molnar u 88. minutu, nakon što ga je nesebično uposlio kapiten Antunić.

Mada akcija nije krunisana pogotkom, detalj iz 71. minuta zaslužuje posebnu pažnju. Avdić je makazicama šutirao sa oko osam metara udaljenosti i lopta je išla u “90”. Činilo se da je pogodak neminovan, ali onda je golman gostiju, sjajnom paradom, uspeo da spreči loptin put u mrežu.

Ovom pobedom, Somborci će prezimeti kao vicešampioni, a Sloga ukoliko nastavi sa ovakvim igrama i tokom proleća ne treba da brine za status srpskoligaša.