Ubedljiv poraz Odžačana na svom terenu

Igrači domaćeg tima razočarali su u premijernom meču, protiv mlade i poletne ekipe Bačke iz Pačira. Možda bi rezultat bio povoljniji za Odžačane da su u prvom poluvremenu iskoristili svoje dve prilike. Prvo je pripretio Prelić, koji je pucao sa 20-ak metara, ali lopta je zakačila jednog igrača gostiju, promenila pravac, pa je Sabo imao dosta muke da je zaustavi. Dva minuta kasnije usledila je brza kontra domaćina. Kapiten Božičić se našao u odličnoj šansi, ali se ponovo golaman Pačiraca nije dao iznenaditi. Ubrzo je usledila kazna gostiju, Milijašević je sa 14 metara efektno zatresao mrežu – 0:1.

Očekivalo se da će domaći zaigrati bolje u nastavku susreta, ali se to nije dogodilo. Grešili su dosta u primopredaji lopte, a nije bilo ni  žustrine u duelima, pa su gosti brzim akcijama stalno prednjačili. U 58. minutu ponovo je Milijašević došao u posed lopte, varkom tela se oslobodio svog čuvara Popovića i sa desetak metara duplirao prednost. Odžačani su posle toga imali inicijativu, ali nije bilo pravih prilika. Sudija Mrđenović je propustio da svira kazneni udarac za domaće u 75. mimutu, kada je Đokić fauliran u izglednoj situaciji za pogodak. U finišu susreta rezervista Dragan Krkajlić izbio je ispred golmana Tekstilca i poslao loptu u mrežu za  0:3.