Uspešan vikend za naše rukometaše

Derbi 9. kola takmičenja u Super B ligi za rukometaše pripao je RK „Sivac 69“, pošto su „Kolubaru“ iz Lazarevca savladali rezultatom 28:25. U sjajnom ambijentu sportske hale u Sivcu, pred oko 300 gledalaca „Panteri“ su uspeli da upišu četvrtu pobedu, što ih uz tri nerešene utakmice i dva poraza stavlja na drugo mesto na tabeli.

Strelci za RK „Sivac 69“: Beslać 10 golova, Čabai 8, Kalić i Živković po 3, Milojević 2, Šljukić i Vučinić po 1.

„Sivac 69“ je u narednom kolu slobodan, a potom na domaćem terenu igra još jedan rukometni derbi, pošto u 11. kolu dočekuje ekipu „Vrbas Petrol“.

Crvenka je pred svojim navijačima pobedila ekipu „Jedinstva“ iz Novog Bečeja sa 30:23, poluvreme 17:14. Gosti su u prvih petnaestak minuta imali i tri gola prednosti, vodili sa 9:6, a kada su rukometaši Crvenke u 22. minutu prvi put poveli sa 11:10 prednost je samo rasla, da bi na kraju dostigla i sedam golova, sasvim zasluženo, jer su „Veverice“ odigrale odličnu odbranu, imali na golu sigurnog Račića, a u napadu raspoložene Savića, Nešića. Najefikasniji u redovima Crvenke bio je Marko Savić sa 7 postignutih golova, a on je poneo i epitet igrača utakmice.

Izvor: kula.rs