Uspešni Somborski karatisti

Proteklog vikenda održan je međunarodni karate turnir „Panter Open 2019“ u Budisavi. Turnir je održan u organizaciji karate kluba „Panter 2011“ i Karate saveza Vojvodine. Na turniru je učestvovalo 368 takmičara iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Turnir je održan po pravilima WKF.

Članovi KK „Ravangrad“ su postigli odlične rezultate.

KK “Ravangrad” je odličnim nastupom svojih takmičara u generalnom  plasmanu osvojio drugo mesto. Rezultati: BORBE: 1.Vukašin Vuković junior -68kg odličan nastup , zlatna medalja 2.Valentina Ostrogonac kadetkinja -54kg zlato 3.Irina Sabljić pionirka -37kg zlato 4.Aleksandar Nikolić nada +52kg bronza KATE: 1.Dejan Kemer senior apsolutna zlato 2.Aleksandar Heđi kadet zlato 3.Tamara Vučkovic zlato 4.Petar Rukavina zlato 5.Andrej Blanuša zlato 6.Balaž Fica zlato 7.Lea Rica zlato 8.Kornelia Krušković zlato 9.Mihaela Rica srebro 10.Marko Horvatović srebro 11.Eva Capo srebro 12.Andjela Galic bronza Najmladja takmičarka Ravangrada Anđela Vilhelm 2013.g. je osvojila učesničku bronzanu medalju kao i Loknar Anja i Milana Narančić. U konacnom plasmanu KK “Ravangrad” je osvojio 12 zlatnih, 3 srebrne i 2 bronzane medalje i sa ovim rezultatom se uvrstio medju najuspešnije klubove na turniru.   Takmičari KK ”Somborac” su takođe bili uspešni na istom turniru. Osvojeno  je ukupno 17 medalja: 6 zlatnih, 6 srebrnih  i 5 bronzanih. Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Milana Bakić, Đorđe Hristov , Kristina Kosanović i  Aljoša Milisavljević. U ekipnoj konkurenciji zlatne medalje osvojili su pionirski timovi- muški kata tim u sastavu: Nikola Čavić, Aljoša Milisavljević i Đorđe Hristov, kao i ženski kata tim u sastavu: Jana Mijatović, Tara Jurić i Lana Krizmanić. Srebrne medalje osvojili su : Milica Galović, Veljko Galović, Nikola Čavić, Boris Senjavin, Georgije Trivunović, kao i mešoviti kata tim poletaraca u sastavu:  Milica Galović, Aljoša i Aleksandar Stojakov.  Bronzane medalje osvojili su: Aljoša Stojakov , Kristina Kosanović, Jana Mijatović , Tara Jurić i Lana Krizmanić. Posebne učesničke pohvalnice i medalje dobili su najmlađi takmičari ‘’Somborca’’: Filip Krizmanić, Mihailo Gligorević i Aleksandar Stojakov.