Žak izgubio u nadoknadi vremena

Fudbaleri Žaka ušli su u seriju loših rezultata. Proteklog vikenda pretrpeli su treći poraz u poslednje četiri odigrane utakmice. Nakon “debakla” u Bačkoj Palanci (6:0) i remija sa “fenjerašem” (0:0), ovo je bio drugi uzastopni poraz identičnim rezultatom. Nakon poraza u Gajdobri od ekipe Hercegovca, poraženi su i u Kuli. Gosti su poveli sredinom prvom poluvreme preko Smiljanovskog. Janjić je poravnao rezultat u 60. minutu, da bi domaćini pobedonosni gol postigli u samom finišu meča, tačnije drugoj minuti nadoknade vremena. Strelac rezervista Mitrić. “Žakovci” nemaju puno vremena za tugovanje, pošto ih već u sredu očekuje vanredno kolo, kada na “Igralištu kraj pruge” treba da ugoste Polet iz Sivca, trenutno pretposlednju ekipu prvenstva.

Kula – Žak 2:1 (0:1)

Strelci: Smiljanovski (Žak). Janjić, Mitrić (Kula).

Žuti kartoni: Vujović, Bodiš (Kula). Macanović, Smiljanovski (Žak).

Kula: Radulović, Bodiš, Zlatić, Tapai, Polić (Popović), V. Vuković, Bukejlović, Janjić (Mitrić), Anđelković (Babić), F. Vujović, Gačević.

Žak: Tešić, Joka, Bečanović, Antičević, Macanović, Kovačević, Hernaus, Čičovački, Šimunov, Smiljanovski, Vukelić (Trivunović).

Tabela: Stari Grad 46, Slavija 40, Krila Krajine 39, Rusin 37, Vojvodina 34, Borac 46 – 34, Žak 31, Budućnost 30, Hercegovac 29, Tvrđava 28, Kula 27, Radnički 1918 – 23, Kulpin 23, Lipar 21, Sivac 15, OFK Odžaci 10.

Parovi narednog (22) kola: Hercegovac – Kula, Žak – Sivac, OFK Odžaci – Kulpin, Stari Grad – Vojvodina, Borac 46 – Rusin, Slavija – Krila Krajine, Tvrđava – Radnički 1918, Budućnost – Lipar. Sve utakmice se igraju u sredu, 17. aprila od 16.30 časova.

Izvor i foto: somborsport.org