RADNIČKI 1912 – TISA (Adorjan) 2:1 (1:1)

Strelci: Šveljo (15.), Knežević (62. 11 m) za Radnički 1912, Matijašević (29.) Tisa

Žuti kartoni: Anđić, Knežević, Bačić (Radnički 1912), Zolnajić, Cetina, Kukolj, Crvenjakov, Avdalović (Tisa)

RADNIČKI 1912: Pehilj, (Ićitović), Šveljo 8, Terzić 7,5, Slavuljica 7, Anđić 6, Knežević 7,5, (Molnar), Dimitrić 7, Popović 7, Bačić 7, (Rajkovača 7,5), Radovanović 7, Anunić 7, (Vemić)

TISA: Tasić 7, A. Inavović 6,5, Zolnajić 6,5, Cetina 7, Ćovin 7, Đorović 6,5, (Avdalović), N. Ivanović 6,5, Boršoš 6, (Šicar), Kukolj 6, (Pejović 6), Matijašević 6,5, Crkvenjakov 6

Igrač utakmice: Ognjen ŠVELJO

Fudbaleri Radničkog 1912, pod vođstvom novog trenera Nemanje Žigića, ostvarili su značajnu pobedu na svom terenu u utakmici 4. kola Srpske lige Vojvodine protiv Tise iz Adorjana (2:1). Značaj bodova i važnost meča bili su najveći protivnik fudbalera Radničkog 1912 jer su u predhodna tri kola istrošili veliki deo kredita, pa nije bilo prostora za bilo kakav kiks. U pojedinim trenucima bila je prisutna doza straha od eventualnog neuspeha, što ih je u neku ruku kočilo da pruže još bolju igru i nanesu gostu teži poraz.

Željni da što pre obezbede vođstvo Somborci su od prvog sudijskog zvižduka krenuli silovito i stvorili nekoliko poluprilika, ali sve do 15. minuta nije bilo prave realizacije. Tada je po desnoj strani krenuo Radovanović i odlično centrirao, a na nekih 10-11 metara od gola gostiju našao se Ognjen Šveljo koji glavom zahvata loptu i šalje je u donji levi ugao golmana Tasića. Činilo se da je tu kraj otpora gostiju jer su igrači Tise delovali nemoćno u fazi napada, ali u 29. minutu dolazi do izjednačenja.  Lopta je prošla ispod noge Marka Anđića i stigla do Matijaševića koji koristi priliku i sa oko šest metara pogađa mrežu mladog Pehilja.

Drugo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji Somboraca, a osvežnje u napadu bio je ulazak Rajkovače koji je sa nekoliko snažih šuteva uzdrmao odbranu gostiju. Pobeda je došla u 62. minutu kada je Mark Boršoš neoprezno startovao i sa leđa oborio Švelju u svom kaznenom prostoru, što je arbitar Ivan Repček iz Vrbasa opravdano okarekterisao kao jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je David Knežević.

Nakon ove pobede, Radnički 1912 je uhvatio priključak sa ekipama iz vrha tabele i ima sedam bodova, a u narednom kolu gostuje u Novom Sadu ekipi Mladosti koja je do sada ostavila sjajan utisak.