Zurab razmontirao Hrvata u meču za bronzanu medalju!

Srpski reprezentativac u rvanju Zurab Datunašvili osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U meču za bronzano odličje, u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom, Datunašvili je ubedljivo savladao Hrvata Ivana Hukleka rezultatom 6:1.

Već u prvoj rundi srpski as napravio je ogromnu prednost od 6:0, tako što je uspeo tri puta da slomi otpor hrvatskom reprezentativcu. U drugoj rundi Zurab je znalački uspeo da sačuva stečenu prednost i da dođe do 6. medalje za Srbiju na ovim igrama.

Datunašvilijev put do medalje uopšte nije bio ni malo lak. Iako je poražen na startu, u prvom kolu, dobio je priliku da kroz repesaž dođe do medalje, zahvaljujući prolasku njegovog rivala u finale olimpijskog turnira. U meč za bronzano odličje protiv Hukleka, plasirao se nakon što je u repesažu dobio Alžirca Bahira Sid Azara sa 5:1.

Srpsko rvanje je osvajanjem ovog odličja nastavilo kontinuitet osvajanja medalja na Olimpijskim igrama. Na prošlim Igrama u Riju 2016. godine Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom.