Zverev i Beretini u finalu Mastersa u Madridu!

Aleksandar Zverev nastavio je sa svojim sjajnim partijama na Mastersu u Madridu! Nakon što je u četvrtfinalu savladao „kralja šljake“ Rafaela Nadala, u polufinalu je pobedio odličnog austrijskog tenisera Dominika Tima rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u setovima za 1 sat i 38 minuta igre.

U četvrtom gemu prvog seta Zverev je uzeo brejk Timu i odmah potom potvrdio brejk na svoj servis za velikih 4:1. Do kraja prvog seta Zverev nije dopustio Timu da se vrati u set. Čvrsto je držao svoj servis i prvi set je rešio u svoju korist za 43 minute igre rezultatom 6:3.

Do trećeg gema drugog seta oba tenisera čvrsto su držale servise u svojim rukama. Pri rezultatu 1:1 u drugom setu Tim gubi gem na svoj servis. U narednom gemu Zverev potvrđuje brejk, da bi opet drugi put uzastopno uzeo brejk Dominiku Timu i došao do velikih 4:1 u gemovima. Kada su svi već mislili da je gotovo i da će u narednom gemu još jednom Zverev potvrditi uzeti brejk i povećati svoju prednost na 5:1 to se nije desilo. Dominik Tim vraća brejk i smanjuje na 4:2 i uzima gem na svoj servis za 4:3. Međutim, sve ovo nije dekoncentrisalo Zvereva i nije dopustio do kraja seta da izgubi stečenu prednost, te je i ovaj drugi set, a samim tim i meč rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom polufinalnom meču sastali su se Mateo Beretini iz Italije i Kasper Rud iz Norveške. Pobednik Otvorenog prvenstva Srbije, Italijan Beretini pobedio je Norvežanina Ruda rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) u setovima nakon sat i 23 minuta igre. U ovom meču nijanse su odlučile pobednika. Beretini je u oba seta oduzeo po jedan brejk Rudu i zahvaljujući za nijansu agresivnijoj igri plasirao se u finale gde će mu protivnik biti Zverev.

Meč finala Mastersa u Madridu na programu je od 18.30 časova.