Zverev savladao Đokovića u polufinalu turnira u Torinu

Đoković

Srpski teniser, Novak Đoković, poražen je u polufinalu turnira u Torinu od Nemca, Aleksandra Zvereva sa 2:1.

Prvi set bio je veoma neizvesan i izjednačen tokom čitavog svog trajanja. Novak je par puta imao priliku da uzme brejk Zverevu, ali je Nemac fenomenalnim servisima to sprečavao i došao do taj-brejka. Đoković je osvojio prvi poen i delovalo je će uzeti prvi set, ipak, Zverev je uspeo da osvaja poene i na protivnikov servis i bio bolji sa 7:4.

U drugom setu je bilo slično kao u prvom. Bilo je neizvesno do same završnice. Tek u devetom gemu Đoković je uspeo da uzme brejk Zverevu i dođe do 5:4 i na svoj servis osvoji set.

Treća deonica je pripala Nemcu, koji je delovao nekako svežije od Novaka. Ranim brejkom i sjajnim servisima, Aleksandar je došao do prednosti od 4:1 i Đoković nije uspeo da se vrati.
Nemac će se u finalu sastati sa Danilom Medvedevim, koji je ranije danas bio bolji od Kaspera Ruda sa 2:0.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: Tanjug