Zvezda bez mnogo problema: “Trojka” protiv Spartaka, slavljenik Ben dva puta u metu

Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. Branilac titule je u utakmici 18. kola pobedio Spartak sa 3:0, golovima Milana Rodića i El Fardu Bena. Ofanzivac sa Komora je bio dvostruki strelac, a treba reći i da je Filipu Falku poništen gol.

Pobeda ekipe Dejana Stankovića je pobedila zasluženo, s tim da treba reći da su viđena dva različita poluvremena. Drugo je, kada je reč o domaćinu bilo mnogo bolje. Ipak, meč je rešen zahvaljujući golovima u pravo vreme. Rodić je pogodio u 9. minutu, a Ben u uvodnim trenucima nastavka meča na stadionu “Rajko Mitić”. Kasnije je domaćinu bilo mnogo lakše, a trijumf je potvrdio Ben kome je ovo bila 150. utakmica u dresu Zvezde. Jubilej je proslavio i kapiten Milan Borjan, kome je ovo bila 200. utakmica.

Starteri Zvezde su bili uglavnom isti kao i u pobedi nad Ludogorecom, s tim da su danas u prvih 11 bili i Ben i Milan Rodić. U nastavku je šansu dobio i Filipe Falko, koji je bio asistent, ali i strelac gola koji je bio poništen.

Sada crveno-beli imaju 44 boda, i na drugom su mestu. Na drugoj strani, Spartak je sedmi sa 23. Već u sredu, Zvezda će ugostiti Voždovac u zaostalom meču Superlige.

Izvor: 24 sedam