Zvezda pobedom započela grupnu fazu Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su pobedu na prvom ovosezonskom evropskom debiju. Srpski šampion bio je bolji u Ligi Evrope od Brage 2:1, a gledaoci na “Marakani” imali su priliku da vide i Rišarija Živkovića.

Dobro je Zvezda otvorila meč, imali su domaći igrači kontrolu lopte, a na prvu šansu čekali smo do 22. minuta. U gol šansi našao se Orta, a Aleksandar Dragović još jednom je pokazao zbog čega je jedan od najboljih defanzivaca koji je igrao na “Marakani”.

U narednom napadu Zvezda je odgovorila. Šutirao je El Fardu Ben, lopta je pogodila Rikarda Oliveiru, promenila je pravac, i na kraju završila kraj stative.

Crveno-beli su bez EL Fardu Bena koji je igru morao da napusti zbog povrede u 39. minutu. Pred odlazak na poluvreme gosti su imali dve prilike. Prvo je u 45, Pijazon pokušao da šutira, a Dragović još jednom u važnom trenutku uklizava.

Crvena zvezda

Nakon toga iz kornera zakasnila je reakcija igrača Zvezde, a Mineiro je sa peterca pogodio stativu.

Dosta bolja igra Portugalaca na početku drugog poluvremena, na prvu šansu srpski šampion čekao je sve do 62. minuta. Kada je Mirko Ivanić probio po levoj strani, a njegov udarac šalje u korner golman Brage Mateus.

Dobru priliku imali su igrači portugalskog tima samo tri minuta kasnije, pogodio je Mineiro prečku.

Usledila su tri fantastična minuta. prvo je u 74. Dioni ukrao defanzivcima Brage loptu, Mateus je odbranio njegov udarac, a iz kornera, nakon dobrog centaršuta Kange Rodić donosi vođstvo igračima srpskog tima. Da bi odmah po kretanju sa centra pogrešio Seku Sanogo, a Galen izjednačuje.

Potom, došlo je novo oduševljenje navijača Crvene zvezde kada je oboren Mirko Ivanić u šesnaestercu, a škotski sudija Džon Biton pokazao je na “belu tačku”. Siguran izvođač bio je Aleksandar Katai u 85. minutu.

Izvor: Novosti / Foto: Tanjug