Kristina trostruka šampionka „Mawashi” kupa

KK Somborac

Takmičarska grupa Karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na 19. Internacionalnom karate turniru „Kup prijateljstva 2023“ koji je održan na Petrovaradinu, u organizaciji Karate kluba „Mawashi“ i Karate saveza Vojvodine.

U konkurenciji je bilo oko 700 takmičara iz 53 kluba iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Takmičari somborskog kluba osvojili su ukupno devet medalja od kojih su pet zlatnih, tri srebrne i jednu bronzanu.

Kristina Kosanović je bila trostruka šampionka. Osvojila je tri zlatne medalje u kadetskoj konkurenciji u apsolutnom nivou, zatim u B klasi, kao i u nadmetanju juniorki.

Zlatne medalje u svojim klasama osvojili su kadeti Boško Đurić i Luka Pantović, dok su srebrne medalje pripale Milani Bakić u konkurenciji kadetkinja, Pavlu Đenadiji u konkurenciji muških nada, kao i Ognjenu Drakuliću u konkurenciji pionira. Bronzanom medaljom okitila se pionirka Mari Stoiljković Novković.