A sad juriš na Pariz!

Najbolji srpski sportista svih vremena Novak Đoković trijumfovao je na Otvorenom prvenstvu Beograda, pošto je u finalu savladao Slovaka Aleksa Molčana rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) u setovima.

Najprijatnije iznenađenje turnira Aleks Molčan je prikazao odličnu igru u finalu. Čak četiri puta je oduzeo servis Đokoviću (tri puta u prvom setu i jednom u drugom), ali to nije uspeo da materijalizuje osvajanjem seta.

U oba seta Đoković je bio jasniji, konkretniji i dominantniji na terenu. Molčan je na trenutke blistao, ali sve dobro što je umeo da napravi veoma brzo je i prokockao. Na startu meča videli oba tenisera izgubili su gem na svoj servis, potom su usledila dva gema gde su oba tenisera osvojili gem na svoj servis, da bi opet u sledeća dva gema videli reprizu sa početka seta. Usledio je potom period Noletove potpune dominacije. Osvaja dva gema zaredom i servira za set, međutim Molčan po treći put u setu dolazi do brejka i smanjuje rezultat na 5:4. Molčan je imao šansu da izjednači na 5:5, ali svoju šansu je prokockao što je Nole umeo da kazni i naposletku odmah nakon izjednačenja i stečene prednosti osvoji prvi set rezultatom 6:4.

Sve do šestog gema u drugom setu nismo videli brejk. Oba tenisera bila su sigurna na svojim servisima. U šestom gemu Novak uzima brejk Molčanu i stiče prednost od 4:2. I kada su svi očekivali da će Đoković potvrditi brejk Molčan uzvraća istom merom i smanjuje rezultat na 4:3. Slovački teniser je servirao za izjedančenje, ali Đoković u tim momentima podiže nivo igre, a odgovore na Novakovu odličnu igru Molčan nije imao i po drugi  put u setu gubi gem na svoj servis. U sledećem gemu Nole je servirao za titulu i posle druge meč lopte spustio je trijumfalno zavese sa ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Beograda posle sat vremena i 28 minuta igre.

Već u ponedeljak Đokovića očekuje start na Rolan Garosu, gde će se u prvom kolu sastati sa 66. igračem sveta Amerikancem Sandgrenom.