ABA liga: Crvena zvezda deklasirala Partizan!

crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan u večitom derbiju rezultatom 71:56.

Crveno-beli su u dvorani “Aleksandar Nikolić” tako naneli prvi poraz Partizanu u ABA ligi i popeli se na vrh Jadrana.

Ekipa Dejana Radonjića je igrala granitnu odbranu u prvom poluvremenu. Crno-beli više od tri minuta nisu postigli koš, pa je tokom prve deonice Zvezda imala potpunu kontrolu.

U šestom minutu je na parket ušao i Stefan Marković koji je debitovao za šampiona ABA lige. Jedini koliko-toliko raspoloženi za crno-bele u prvih deset minuta bio je Kevin Panter.

Sličan scenario viđen je i u drugoj četvrtini.

Partizan se mučio u napadu, a kada god bi napravili kakvu takvu seriju, Zvezda bi odbijala nalet pre svega zahvaljujući poenima Luke Mitrovića i Nikole Kalinića.

Blistao je Mitrović u finišu prvog poluvremena, pa je Zvezda posle 20 minuta košarke vodila 32:21.

Treće četvrtina je bila prilično turbulentna.

Zvezda je u jednom momentu imala ogromnih +17 i delovalo je da će već posle tri deonice potpuno slomiti otpor rivala, ali se Partizan vratio u igru zahvaljujući Smailagiću i Dalasu Muru.

Posle trojke Mura crno-beli su prišli na svega minus 5 i vratili se u igru.

Crveno-beli su furiozno započeli poslednju deonicu i vrlo brzo ponovo došli do dvocifrene razlike.