Ajmo, Nikola! Još samo jedan stepenik do besmrtnosti: Jokić i Denver slavili u Majamiju, vraćaju se kući po titulu!

Nikola Jokić

Nikola Jokić i Denver Nagetsi pobedili su u četvrtom meču ekipu Majamija sa 108:95.

Srpski centar ubacio 23 poena, uz 12 skokova i četiri asistencije. Denver sada vodi sa 3-1 u seriji i još jedna pobeda ih deli od osvajanja prve titule u istoriji franšize.

Umor obe ekipe bio je tako očigledan od starta, jer odbrane nisu bile čvršće od onih na prethodne tri utakmice, ali su svi akteri teško pronalazili pravi šut.

Bolan doskok Jokića i strah kod Nagetsa

To je važilo i za Jokića, budući da je posle dobrog otvaranja utakmice košem preko Adebajoa, promašio sledeća tri pokušaja koje je obično sa lakoćom ubacivao ranije.

U takvoj nervoznoj igri Denveru je pripalo sve osim poslednjih 120 sekundi prve četvrtine u kojima je Majami sa 10:2 došao do minimalnog vođstva 21:20.

Nevolja za goste bio je i jedan doskok Jokića, posle čega je između dve četvrtine obavljen brzinski pregled članka, a rezultat je bila ledena obloga oko bolnog mesta i presedane minute druge četvrtine.

Povratak je usledio posle četiri i po minuta da bolje nije mogao – trojkom sa devet metara i što je najvažnije, potpuno normalnim kretnjama kao da se ništa pre toga nije desilo.

Odličan je bio u tim trenucima i Eron Gordon, koji se poenima (16) nametnuo kao lider ekipe uprkos svojim problemima na liniji slobodnih bacanja.

Denver se do odmora nije menjao i ta konstantnost u igri vratila im je prednost i kontrolu nad utakmicom.