AK „Apatin“ odbranio titulu ekipnog prvaka Srbije u krosu

Apatin - kros

U subotu je u Novom Sadu, na terenima FK „Borac“, održano Prvenstvo Srbije u krosu. Učešće je uzelo 320 takmičara iz 35 atletskih klubova. Učešće su uzeli i seniori AK „Apatin“, koji su se takmičili u trci na 10.000 metara, kao i Una Čegar, koja je nastupila u konkurenciji mlađih pionirki.

U ekipnom plasmanu gde su se bodovala po najbolja tri takmičara iz svakog kluba prvo mesto i šampionsku titulu u seniorskoj konkurenciji osvojio je Atletski klub „Apatin“ sa 23 boda. Najuspešniji u pojedinačnom plasmanu u ekipi bio je Đuro Borbelj, koji je osvojio četvrto mesto.

Odbranom titule ekipnog prvaka Srbije u krosu, seniori AK izborili su drugu godinu za redom učešće na Kupu Evropskih šampiona, koje se 5. februara 2023. godine održava u Španiji.