Ana Šmit bronzana na Prvenstvu Srbije u skoku u dalj

Atletski klub „Maraton“ objavio je izveštaj sa održanog Prvenstva Srbije u dvorani za mlađe pionire i pionirke. Kako je navedeno, Ana Šmit (2012) ostvarila je fantastičan rezultat osvajanjem trećeg mesta u skoku u dalj. Ana je u prvoj seriji skočila novi lični rekord 4.95 metra, popravivši svoj prošlogodišnji lični za čak 32 santimetra. Dužina skoka se u ovoj kategoriji meri iz zone odraza, ne od odskočne daske (sa daske počinju U16 stariji pioniri/ke). Ispred nje su bile Kristina Despotović (Munje, Beograda) i Mia Radojević (Trijumf kids, Beograd).

U disciplini 60 metara nastupili su Nika Andričin i Dimitrije Čabrilo. Nika je u konkurenciji 48 takmičarki sa rezultatom 9.08 sekundi osvojila 36. mesto, dok je Dimitrije sa vremenom od tačno 9 sekundi zauzeo 18. mesto. Dan ranije, održano je i Prvenstvo Srbije u dvorani za starije pionire i pionirke na kojem su nastupili Filip Nikolov i Anja Vodeničar. Filip je u trci na 60 metara popravio svoj lični rekord sa 7.99 na 7.88 sekundi i zauzeo 11. mesto, dok je u trci na 300 metara rezultatom 41.75 zauzeo sedmo mesto. Anja Vodeničar je nastupila u skoku udalj i rezultatom 4.72 metra zauzela deseto mesto.