Apatinac Đuro Borbelj pobednik Subotičkog polumaratona, trke istrčali i Somborci

Subotica - polumaraton

U Subotici je u nedelju, 28. avgusta, održan 5. po redu Subotički polumaraton, pod sloganom „Trči kroz istoriju“. U trci dugoj 21 kilometar, stazu je za 1 čas, 14 minuta i 32 sekunde istrčao Apatinac Đuro Borbelj i time je ovaj član Atletskog kluba „Apatin“ upisao još jednu u nizu pobeda na ovakvim trkama.

Trku od 5 kilometara istrčali su i Somborci i Somborke. Bojana Marić je zauzela peto mesto u ženskoj konkurenciji, dok su trčali još i Milica Dugandžić, Mario Dugandžić, Mina Bošnjak i Danica Grujić Firanj. Osim toga, na trci dugoj 10 kilometara stazu su savladali Đorđe Rackov, Boris Majstorović, Bogdan Nikolić i Ana Pešić.

Najbrži „Somaratonac“ bio je Džejms Ins, koji je polumaratonsku trku istrčao kao osmi u generalnom plasmanu, a treći u svojoj starosnoj kategoriji.

Jedan od najiskusnijih trkača među Somborcima, Arpad Šarkezi, zauzeo je prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, a u polumaratonu su učešće uzeli i Miroslav Liščević, Mario Kundit, Davor Petrik, Zoran Nikolić, Maja Bodrožić, Boško Jerković i Damir Milankov.

Ova subotička trkačka manifestacija održava se u okviru programa obeležavanja Dana Grada i ove godine na njoj je učestvovalo oko 1500 takmičara iz zemlje i inostranstva. Organizator trke bilo je Udruženje „Horizont“, a partner pri organizaciji je bio Grad Subotica.