Apatinska “Mladost” vezala treći trijumf; “Sloga” iz Čonoplje doživela poraz

sport - 025.rs

Borba za opstanak u prvenstvu Vojvođanskog “Severa” postaje sve zanimljivija. Ovog vikenda, ekipe sa začelja ostvarile su prvenstvene pobede.

Apatinska “Mladost Apa” ugostila je drugoplasirani tim lige. Domaćin je vezao treći trijumf, a nakon Bajše i Bratstva, upisana su nova tri boda, ovoga puta protiv ekipe Vrbasa. Mlađani Marko Uzelac je pogodio za vođstvo u 25. minutu meča. Sedam minuta pre odlaska na odmor, Klisarić je poravnao rezultat. U nastavku meča, rezervista, Veljko Đumić, ponovo je zatresao mrežu gostiju i tako postavio konačan rezultat utakmice – 2:1.

Do pobede je došla i ekipa iz Ratkova, koja je savladala “Obilić” iz Zmajeva. Nedeljković i Crnjanski su bili strelci za domaće, a Perunović za goste.

Minimalni trijumf ostvarila je i ekipa “Krila Krajine”, dok je “Vojvodina” iz Bačkog Gradišta bila bolja (3:2) od ekipe “Sloge”. Gosti su poveli u 9. minutu golom Ričarda Rajčanjia. Domaćin je preokrenuo za svega devet minuta. Prvo su u 22. minutu poravnali rezultat, da bi u 31. minutu poveli. Strelac oba pogotka bio je napadač Ilija Erdeljan. Samo pet minuta je trajala radost Gradištanaca. Milovan Vukas je pogodio za izjednačenje. Konačan rezultat meča postavljen je 75. minutu. Vlada Bošnjak je “smestio” loptu iza leđa mladog golmana Stefana Dejanovića.

Derbi kola u Bačkom Petrovcu završen je bez pobednika. Domaćini su u finišu prvog poluvremena za svega dva minuta poveli sa dva gola prednosti. Strelci su bili Stojisavljević i Serdar. Lider je već u trećem minutu drugog dela smanjio rezultat preko Srđana Vukovića, da bi dvadesetak minuta kasnije Vladimir Tasić poravnao rezultat.

Narednog vikenda, “Sloga” dočekuje “Radnički 1905” iz Bajmoka, dok će u Prigrevici gostovati “Bačka 1901” iz Subotice. Apatinska “Mladost” gostuje u Senti, a “Radnički 1918” u Turiji.