Apatinski atletičari nižu uspehe, Borbelj pozvan na pripreme sa reprezentacijom

Sport

U Bečeju je 9. aprila u organzaciji AK Bečej održana atletska manifestacija „Bečejska desetka”, u kojoj je u trkama na 5 i 10 km nastupilo oko 400 takmičara i takmičarki, među kojima su zapažen nastup imali i članovi AK Apatin. U muškoj konkurenciji na 10 kilometara, sjajnu pobedu uz lični record, u konkurenciji 182 takmičara, ostvario je Đuro Borbelj (31 minut 16 sekundi), 17. mesto u ukupnom plasmanu i prvo mesto u starosnoj kategoriji ostvario je Nemanja Đurić (38:30), 21. mesto (4. mesto u kategoriji) osvojio je Vanja Bolesnikov uz lični rekord (38:55), Živa Vijoglavin je ostvario plasman na 57. mesto (44:43).

U ženskoj konkureciji na 10 kilometara u kojoj je nastupilo 92 takmičarke, najuspešnija je bila Aleksandra Burkanović koja je ostvarila plasman na 7. mesto ukupnom plasmanu i prvo mesto u kategoriji (45:28), sjajnu trku istrčala je Jasmina Kljajić, koja je u ukupnom plasmanu zauzela 9. mesto i treće mesto u starosnoj kategoriji sa rezultatom (46:04), iza nje se na 10. mesto plasirala Milica Marković (46:39), dok je plasman na 13. mesto ostvarila Marija Bubalo (47:17), 35. mesto osvojila je Marijana Mijatović (54:55).

U muškoj trci na 5 kilometara, gde je nastupilo 69 takmičara, Denis Firulović istrčao je odličnu trku i osvojio 3. mesto u ukupnom plasmanu (16 minuta 00 sekundi), takođe odličan nastup imao je i Aleksandar Stajić, koji je ostvario plasman na 7. mesto u ukupnom poretku (16:56), 19. mesto zauzeo je Igor Bakoš (20:51). U trci na 5 km, u ženskoj konkurenciji nastupila je Alisa Bajić i osvojila je 36. mesto sa rezultatom 33:20.

Aleksandar Stajić je 10. aprila u Beogradu učestvovao na prolećnom otvorenom Prvenstvu Beograda u krosu koje je organizovao Atletski savez Beograda, gde je u konkurenciji seniora ostvario plasman na 4. mesto.

U Osijeku je 9. aprila održan međunarodni Osiječki polumaraton, gde je u trci na 21 kilometar i 97 metara nastupio Predrag Vejin, trka koja mu je poslužila kao kontrolna trka za nastup na Hamburg maratonu.

Uporedo sa nastupila na takmičenjima, za Atletski klub Apatin i Đuru Borbelja, stiglo je još jedno priznanje, dobijenim pozivom od saveznog selektora Srpskog atletskog Saveza Edina Zukovića za učešće na saveznim pripremama za srednje i dugoprugaše. Đuro Borbelj trebalo bi da u periodu od 16. do 30. aprila 2022. godine boravi u Katićima kod Ivanjice gde će biti baza za ovogodišnje prolećne pripreme.

Narednog vikenda u subotu 16. aprila, mlade članove AK Apatin očekuje nastup na tradicionalnom Prolećnom mitingu prijateljstva, koji se u organizaciji AK Srem održava na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici. Tamo se očekuje učešće preko 600 dece među kojima je planirano učešće i 9 mladih članica kluba, predvođenih trenerima Bojanom Tomaševićem i Marijom Bubalo.