Apatinski kajakaši izuzetni na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

Trka - kajak

Apatinski kajakaši takmičili su se prethodnog vikenda na Otvorenom prvenstvu Vojvodine, održanom u Bačkoj Palanci. Članove KK „Panonija“ predvodio je trener Jovo Mandić, a svi njegovi izabranici su uspeli da izbore učešće u finalnim trkama, gde su postigli zavidne uspehe. Naime, Apatinci su kući doneli čak 13 medalja.

Sonja Urtajl je u kategoriji pionirki na 1000m osvojila treće mesto, a u istoj kategoriji Anja Kovačević bila je osma. Sonja je još, u trci K1 na 500m osvojila četvrto mesto. Potom je tandem Urtajl-Kovačević osvojio bronzu u dvosedu u trci K2 500m. Osim toga, Urtajl-Kovačević su u trci K2 200m osvojile prvo mesto.

Marko Kovačević je, među kadetima, osvojio osmo mesto u trci K1 na 1000m, a u dvosedu su on i Mihajlo Mandić osvojili drugo mesto u trci K2 200m, dok su u trci na 500m stigli šesti.
Aleksandar Lončar i Marko Kovačević su, u kategoriji juniora, stigli šesti u dve trke, na 200 i 500m.

Mlada nada kajakaškog sporta, Dajana Urtajl, takmičila se u čak četiri trke, i osvojila sledeća odličja: treće mesto u trci K1 500m, četvrto mesto u trci K1 200m, u jednosedu K1 na 200m je bila druga, a u istoj kategoriji u K1 na 500m je bila peta.