Apsolutna dominacija Kristijana Ronalda!

Utakmicom između Mađarske i Portugala počeli su mečevi u „grupi smrti“. Odolevali su Mađari na „Puškaš areni“ pred 65.000 navijača sve do 84. minuta, a onda su im Portugalci na brzinu zabili tri pogotka i ubedljivo slavili sa 3:0 (0:0).

Junak današnje utakmice je svakako Kristijano Ronaldo. Današnjom utakmicom Ronaldo se još jednom upisao u večnost. Postao je fudbaler sa najviše učešća na evropskim prvenstvima. EURO 2020 je Portugalcu peto evropsko prvenstvo koje igra. Pored toga sa današnja dva pogotka postao je najbolji strelac u istoriji kontinentalnih prvenstava. Za sada je došao do cifre od 11 pogodaka, mada kako ovo prvenstvo bude odmicalo zvezda Juventusa će tu cifru iz utakmice u utakmice najverovatnije da povećava. I po još jednom parametru ušao je u istoriju, a to je da je postao najstariji igrač koji je na jednoj utakmici postigao dva pogotka. To je ostvario sa 36 godina i 130 dana .

Na startu meča Portugalci su imali veliku šansu preko Dijega Žote, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca odlično ukrotih golman domaćih Gulači. I drugu ozbiljniju priliku imao je Žota u 40. minutu kada je sa nekih 7 metara udarcem po zemlji pokušao da savlada Petera Gulačija, ali je golman Mađara uspešno nogom odbranio udarac Portugalca. Poslednju šansu u prvom poluvremenu nije iskoristio Ronaldo, koji loptu šalje preko gola sa nekih 5 metra, nakon centaršuta Bruna Fernandeša sa leve strane.

Početnu incijativu u drugom poluvremenu su imali Portugalci. Imali su šanse Pepe, Fernadeš, ali prvi do pogotka su stigli Mađari u 80. minutu preko Šona, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao mađarski napadač.  Par minuta kasnije kaznili su sve to Portugalci. Prvo je u 84. minutu gol postigao Rafa Gereiro, a potom je usledila mala minijatura Ronalda. U 87. minutu Kristijano je došao do svog prvog gola iz kaznenog udarca, da bi svoj golgeterski kontu uvećao u drugoj minuti nadoknade kada su on i Rafa Silva dobro promešali odbranu Mađara, a najboljem golgeteru Portugalije nije bilo teško da dođe do svog drugog pogotka na meču.