„Azuri“ održali svima čas fudbala u grupi A!

Na Euru 2020 odigrani su poslednji mečevi u grupi A.

Italija je pobedom protiv Velsa od 1:0 (1:0) završila takmičenje u grupi A sa maksimalnih 9 bodova i gol razlikom 7:0. Minimalna pobeda „azura“ omogućila je Velsu da bude drugoplasirana ekipa u grupi i da zajedno sa Italijom prođe direktno u dalju fazu takmičenja, zbog bolje gol razlike u odnosu na trećeplasiranu Švajcarsku.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Pesina u 39. minutu, nakon što je odigrana uigrana akcija iz slobodnog udarca sa desne strane. Verati je izveo slobodnjak, a Pesina pogodio za vođstvo „azura“.

Švajcarcima nije pomogla ni visoka pobeda protiv Turske od 3:1 (2:0) da se nađu među prve dve ekipe iz grupe, koje direktno obezbeđuju prolazak dalje, nego će čekati dalji rasplet u ostalim grupama i nadati se da će se naći među četiri najbolje trećeplasirane ekipe nakon prve runde Eura 2020. Reprezentacija Turske je ovim porazom eliminisana iz daljeg takmičenja na kontinentalnom prvenstvu.

U prvih 45 minuta utakmice reprezentacija Švajcarske je odradila veliki deo posla protiv Turske. Prvo je Turke „načeo“ Haris Šeferović u 6 minutu. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora i provukao loptu kroz noge Demirelu. U 28. minutu Šaćiri povećava vođstvo, nakon što je odlično ispratio akciju svoga tima. Drugo poluvreme donelo je još dva pogotka, ali ovaj put zatresle su se mreže oba golmana. Kaveči smanjuje rezultat u 62. minutu prelepim pogotkom i budi nadu kod velikog broja turskih navijača u Bakuu. Međutim, sve nade Turaka su utihnule još jednim pogotkom Džerdana Šaćirija u 68. minutu. Imali su Švajcarci i stativu u 78. minutu, ali rezultat je ostao nepromenjen.