Belgijanci kao u filmu „Od sumraka do svitanja“, gubili na poluvremenu, pa napravili preokret!

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je nakon preokreta reprezentaciju Danske u Kopenhagenu rezultatom 2:1 (0:1) u okviru grupe B grupe na Evropskom prvenstvu.

Već na samom startu meča Danci su došli do vođstva u 2. minutu preko Jusufa Poulsena. Kao što je bilo najavljeno meč je simbolično prekinut u 10. minutu kako bi fudbaleri obe selekcije dali podršku Kristijanu Eriksenu. Od tog trenutka pa do isteka prvog poluvremena na terenu je postojao samo domaćin, a činjenica koja govori tome u prilog je da su Belgijanci do kraja prvog dela igre imali samo jedan šut u okvir gola domaćina.

Uvideo je selektor Belgije Martinez da odmah na poluvremenu nešto mora da promeni u svom sastavu. Danak negativnom rezultatu platio je Mertens, koji je ostao u svlačionici nakon prvog poluvremena, a drugo poluvreme umesto njega započeo je sveže oporavljeni Kevin De Brujne. I pogodio je Martinez sa izmenom. Već u 55. minutu De Brujne asistira Torganu Azaru, koji Belgijancima donosi izjednačenje, da bi potpuni preokret prelepim golom zaokružio u 71. minutu.

Posle dva kola Belgijanci su na čelu grupe B sa maksimalnih 6 bodova, na deobi drugog i trećeg mesta su Finci i Rusi sa po 3, a na poslednjem mestu su Danci bez bodova.