Bez problema protiv Mađarica!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije overila je plasman u četvrtfinale  Evropskog prvenstva u Beogradu pobedom protiv reprezentacije Mađarske.

Meč u beogradskoj „Štark Areni“ pratilo je nešto manje od 7000 gledalaca i okončan je pobedom aktuelnih evropskih i svetskih prvakinja rezultatom 3:0 (25:20, 25:19, 25:17).

Od samog starta utakmice izabranice Zorana Terzića krenule su silovito i već u ranoj fazi povele su sa 7:1. Stečenu prednost srpske odbojkašice nisu ispustile do kraja prvog seta i set su završile u svoju korist rezultatom 25:20. Odličnu rolu u prvom setu pružile su Tijana Bošković (5 osvojenih poena), Bojana Milenković i Bjanka Buša  (obe po 4 poena).

Dobar ritam s kraja prvog seta odbojkašice Mađarske uspele su da održe sve do rezultata 8:8 u drugom setu, a onda su Srpkinje podigle nivo igre, i za veoma kratak period stigle do prednosti 19:13. Drugi set naše odbojkašice mirno su privele kraju i ovaj period dobile sa 25:19.

Treći set protekao je u apsolutnoj dominaciji srpskih odbojkašica. Na sredini trećeg seta imale su prednost od četiri poena. Selektor Zoran Terzić u ovom periodu igre pružio je šansu Katarini Lazović, Slađani Mirković i Ani Bjelici da zaigraju pred beogradskom publikom, koje su se odužile na najbolji način selektoru i ubedljivo dobile treći set rezultatom 25:17.

Najefikasnija srpska odbojkašica na meču bila je Tijana Bošković sa 19 osvojenih poena.

U četvrtfinalu Evropskog prvenstva odbojkašice Srbije igraće u sredu, sa početkom u 20 časova, protiv reprezentacije Francuske.