Search
Close this search box.

Bez promena na čelu tabele Druge RL Sever

Nakon utakmica 12. kola Druge RL Sever grupa A za košarkaše, ostala je ista meta isto odstojanje. Apatinski Dunav 2014 je na svom terenu savladao Petrovgrad iz Zrenjanina sa 101:80 po četvrtinama 30:22, 27:26, 23:16 i 21:16 i sačuvao lidersku poziciju na tabeli, gde i dalje ima stoprocentni učinak. Apatinci su zasluženo slavili, jer su bili bolja ekipa tokom čitavog susreta i u potpunosti su opravdali epitet favorita.

Somborski Joker je takođe bio ubedljiv i bez mnogo napora uknjižio novu pobedu. Razigrani Somborci su savladali Basketball Stars iz Futoga sa 101:57, a rezultat se po četvrtinama kretao ovako: 28:18, 21:10, 25:6 i 27:23. Nejaki gosti nisu ni jednog časa ugrozili sigurnu pobedu Jokera koji je i dalje na drugom mestu na tabeli sa samo jednim porazom.

U narednom kolu Dunav 2014 gostuje u Beočinu, a Joker u Zrenjaninu ekipi Petrovgrad. Očekivanja su da obe ekipe ostvare pobede i nastave trku za naslov prvaka. Nakon što je bio slobodan u ovom kolu, narednog vikenda Sivac gostuje subotičkom Spartaku 024.