Borac (Sakule) – Radnički 1912 – 3:0 (1:0)

Strelci: Mićić, Živkov, Đorđević (Borac).

Žuti kartoni: Dašić (Borac). Despotović, Slavuljica (Radnički 1912).

Borac: Lekić, M. Marković (V. Marković), Mićić (Đorđević), Šiškov, Zulfić, Juriša, Dašić, Janković (Gavrilović), Vasović, Javor (Đokić), Živkov.

Radnički 1912: Pehilj, Tomić, Šveljo (Dučić), Slavuljica, Avdić (Milisavljević), Pjošta, Stojaković, Lazić (Goranović), Despotović, Goronjić, Radovanović (Molnar).

Fudbaleri somborskog Radničkog 1912 odigrali su jednu veoma slabu utakmicu u Sakulama gde su u okviru 21. kola Srpske lige Vojvodina poraženi od domaćeg Borca sa 0:3 (0:1). Znalo se i ranije da će ovo biti jedno teško gostovanje, jer se Borac pojačao u pauzi između dva dela prvenstva, ali to ne može da bude opravdanje za dosta bledo izdanje Somboraca koji su ponovili greške iz prvog kola kao i u polufinalu Kupa PFS Sombor protiv Tekstilca. U oba slučaja u pojedimim fazama igre bilo je dosta “promaje” u defanzivi Radničkog 1912 i to se mora što pre otkloniti jer je već u sredu pred igračima novi derbi protiv Dinama iz Pančeva.

Jedinu izglednu priliku Radnički je imao u 18. minutu kad je Avdić u trku proturio loptu kroz noge beku Borca a zatim snažno pucao u bliži ugao gola, međutim, čuvar mreže se nije dao iznenaditi. Deset minuta kasnije šansu za Borac nije iskoristio Živkov koji u padu šutira tik pored leve stative gola Pehilja. Nesmotrenost somborske odbrane biva kažnjena već u sledećem napadu. Micić oduzima loptu neopreznoj odbrani Radničkog 1912 i ne oklevajući šutira sa 20-ak metara nisko po zemlji neodbranjivo za 1:0.

Ni u drugom poluvremenu Radnički 1912 nije popravio igru, pa je u odbrana bila na velikim iskušenjima. U 55. minutu Tomić spašava već viđeni gol u mreži Radničkog 1912, ali ne i u nastavku akcije kada se u gužvi sa oko 7-8 metara najbolje snalazi Živkov koji matira Pehilja za 2:0. Igrao se 69. minut kada je sve odlučeno. Brza kontra Borca, lopta upućena u srce kaznenog prostora dolazi na nogu Juriši koji je zahvata i iz voleja šalje za 3:0. Dva minuta pre kraja meča umalo da Borac dođe i do četvrtog gola ali precizan šut iz slobodnog udarca krajnjim naporom osujećuje Pehilj.

I pored poraza Radnički 1912 ostao je na drugom mestu na tabeli, a u sredu od 15 časova na svom terenu igra derbi protiv Dinama iz Pančeva.