Bravo Nole! Uz mnogo muke, Đoković u osmini finala!

Nole

Novak Đoković je sa uspehom odigrao meč trećeg kola Mastersa u Rimu i obezbedio plasman u osminu finala, a rival mu je bio Grigor Dimitrov. Rezultat je bio 2:1 (6:3, 4:6, 6:1) u neizvesnom meču, pošto je Bugarin uspeo da se vrati u drugom setu. Ipak, u trećem setu je Đoković prepustio samo jedan poen. Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

Sada ide na uspešnijeg iz duela Britanca Kamerona Norija i Mađara Martina Fučoviča.

Samo na početku, Dimitrov je uspeo da iznenadi Đokovića i povede sa 1:0, posle brejka. Onda je usledila i serija od 4:0, za trasiranje puta ka osvajanju seta. U osmom gemu koji je potrajaa, imao je Đoković i četiri brejk i set lopte, ali se Bugarin ipak spasio. U odlučujućem gemu, Srbin je protivniku prepustio samo jedan poen. Ova deonica je trajala 45 minuta.

Mnogo veća drama viđena je u drugom setu. Iako je Đoković napravio brejk za 2:1 i imao prednost od 4:2, Bugarin se vratio u meč, odnosno vezao čak četiri gema i napravio potpuni preokret u deonici koja je trajala 57 minuta.

I u poslednjoj i odlučujućoj deonici, bilo je znatno kraće (39 minuta). Novak je napravio brejk već na početku, a vrata plasmanu među 16 najboljih otvorio u petom gemu, Tada je napravio novi brejk, poveo sa 4:1, zatim potvrdio i onda napravio još jedan brejk, za konačnih 6:1.

Posle ovog meča, međusobni skor je 11:1 u korist Srbina.

BLOG UŽIVO

3. set – 6:1

6:1 – Novak ima tri brejk šanse. I uspeo je!

5:1 – Početna prednost Dimitrova na Đokovićev servis. Posle izjednačenja na 30:30 Đoković vodi sa 40:30. I na gem je od osmine finala. Bugarin servira za ostanak u meču.

4:1 – Dimitrov na svoj servis vodi sa 30:0, ali Novak uspeva da stigne do egala – 40:40. Ima i brejk loptu!

Tako je. Novi brejk za Srbina. Ova prilika sada ne sme da se propusti.

3:1 – Đoković na servisu. Bez izgubljenog poena dolazi do nove prednosti.

2:1 – Nastavljaju se uzbuđenja u Rimu. Bugarin nije dozvolio novi brejk.

2:0 – Potvrda brejka, uz samo jedan izgubljen poen.

1:0 – Dobar početak Đokovića, pravi uvodni brejk, iako je na početku gubio sa 15:0.

Između ostalog, žalio se Đoković nekoliko puta zbog stanja na terenu koji je dodatno navodnjavan u pauzi između drugog i trećeg seta.

2. set – 4:6

4:6 – Đoković servira za ostanak u setu. Ali loše počinje. Dimitrov vodi sa 30:0. Smanjuje Novak na 30.15, zatim i poravnava rezultat – 30:30. Brejk i set lopta za Bugarina.

Koristi je.

Ova deonica je trajala 57 minuta.

4:5 – Bugarin se vratio u meč. Dobija gem bez izgubljenog poena.

4:4 – Đoković na servisu, ali Dimitrov vodi sa 15:0, a zatim i sa 30:0. Brejk šansa za Bugarina. Bez izgubljenog poena dolazo do izjednačenja u gemovima.

Nervira se Đoković jer veliki aut Dimitrova nije dosuđen, ali je bio suočen sa tri brejk prilike i može samo sebe da krivi za komplikacije pred ono što je trebalo da bude finiš ovog meča.

4:3 – Dimitrov siguran na svoj servis. Vodi sa 40:0, ali Đoković smanjuje na 40:15, zatim i na 40:30. Ubrzo i izjednačenje, pa i prednost za Dimitrova.

4:2 – Koristi priliku što je na servisu. Đoković bez izgubljenog poena stiže do novog gema.

3:2 – Đoković osvaja prvi poen na servis Dimitrova. Vodi i sa 30:0. Ubrzo stiže i do brejk šanse. Ne da se Dimitrov. Izjednačenje – 40:40, a onda i prednost za Bugarina. Ipak nema brejka za Đokovića koji sada vodi sa 3:2 u gemovima.

3:1 – Ima Novak priliku za potvrdu brejka i dobro počinje. Vodi sa 40:0 i gem rešava uz samo jedan izgubljeni poen.

Tako je, potvrda brejka, to je bilo potrebno,

2:1 – Na servis Dimitrova, Đoković ima prednost od 30:0. Smanjuje Bugarin na 30:15, ali Srbin ima brejk šansu. Ne koristi prvu, ali drugu da. Na dobrom je putu Novak, da upiše i 11. pobedu u 12. međusobnom okršaju.

Na drugoj strani, Dimitrov je nervozan i često se prepire sa sudijom.

1:1 – Novak posle 0:15, preokreće, ali protivnik uspeva da dođe do izjednačenja. Dolazi Dimitrov i do brejk šanse. Ne koristi je. Novo izjednačenje, pa i prednost za Đokovića. Na kraju i 1:1 u gemovima, zahvaljujući grešakama Dimitrova. Ne bi valjalo da je Bugarin opet napravio rani brejk.

0:1 – Dimitrov je na servisu. Novaku pripao prvi poen, ali onda Dimitrov okreće, pa vodi i sa 40:15. Kao i u prvom setu vodi sa 1:0, s tim da je tada napravio brejk.

1. set – 6:3

6:3 – Novak vodi sa 15:0, a zatim sledi i izjednačenje na 15:15. Vodi Đoković sa 30:15, pa i sa 40:15. Koristi Novak prvu gem i set loptu. Ova deonica meča trajala 45 minuta.

5:3 – Na servis Dimitrova, dva izjednačenja, 15:15 i 30:30. Ima Srbin brejk i set loptu. Ipak izjednačenje, ne da se Bugarin, 33. ma ATP listi.

Sledi nova brejk šansa. Ali Đoković ponovo neuspešan. Ipak, ima i treću brejk priliku. Nije treća sreća. Ovaj gem je potrajao, pošto Bugarin spasava brejk lopte. Dolazi ubrzo i deo gem lopte, koja ga ostavlja u setu.

Uspeo je Bugarin.

5:2 – Novak već vodi sa 40:0. Bez izgubljenog poena dolazi do novog gema.

4:2 – Nije Bugarin dozvolio novi brejk, ali je i dalje sve u Novakovim rukama.

4:1 – Bilo bi veoma važno da se sada brejk i potvrdi. Posle uvodnog vođstva Bugarina, Srbin okreće i dobija i svoj četvrti gem. Novak nameće ritam, a bilo je i as udaraca.

3:1 – Na servis Dimitrova, Đoković vodi sa 30:0, ali Bugarin smanjuje. Ipak, posle 40:15, Novak ima novu brejk loptu.

Tako je. Vodi Srbin sa 3:1.

2:1 – Opet Bugarin ima prednost na Srbinov servis. Bez izgubljenog poena dolazi do nove brejk šanse. Ipak, Đoković spasava prvu brejk loptu. Kao i drugu. Ubrzo dolazi i do izjednačenja, pa i do prednosti.

Dobro je. Novak ne dozvoljava novi brejk. Vodi sa 2:1 u gemovima, ali što je važnije uspeo je da preokrene od nule. I to zahvaljujući servisima.

1:1 – Sada se situacija menja. Na servis Dimitrova, Đoković vodi sa 30:0. Ima i brejk loptu Srbin. Ne koristi prvu, ali drugu da. Sada je 1:1 u gemovima.

0:1 – Đoković loše počeo. Na njegov servis, Bugarin ima prednost od 40:0. Samim tim i brejk loptu. I koristi je.

Počelo je!

15.00 – Ko bude bolji u okršaju Đoković – Dimitrov u osmini finala ide na uspešnijeg iz duela Fučovič – Nori.

14.55 – Pre Đokovića i Dimitrova na Centralnom terenu su igrale Iga Švjontek i Ukrajinka Lesija Curenko. Poljakinja, prva na WTA listi je slavila sa 6:2 i 6:0.

14.50 – Laslo Đere je posle predaje Kristijana Garina prošao u osminu finala. U trenutku prekida Đere je vodio 6:3, kao i 2:1 u drugom setu.

Biće ovo 12. duel dvojice velikih prijatelja još iz mlađih kategorija, a sa 10:1 vodi srpski teniser.

Pobedom Karlosa Alkaraza nad Albertom Ramosom Vinjolasom, došlo je do promene na vrhu ATP liste, tačnije biće je od ponedeljka. Mladi Španac je obezbedio povratak na tron, i Novakov dalji uspeh ili neuspeh u večnom gradu neće uticati na poredak.