BSK bolji od Zadrugara, Tekstilac osvojio velika tri boda u Adorjanu

Fudbaleri BSK-a savladali su u Bačkom Brestovcu Zadrugar iz Srpskog Miletića sa 2:0 (2:0) u 18. kolu Vojvođanske lige “Sever” koje je bilo na programu danas.

Duel opštinskih rivala rešen je sredinom prvog poluvremena, na kraju koga su domaći imali vođstvo od 2:0. Mrežu Zadrugara načeo je Bojić u 21. minutu, da bi prednost BSK-a duplirao Rančić šest minuta kasnije.

Golman Brestovčana nije imao previše posla na ovom susretu. Gostima iz Srpskog Miletića nije pomoglo ni to što su poslednjih petnaestak minuta imali fudbalera više na terenu, nakon što je glavni sudija Luka Latinović iz Bačke Palanke u 80. minutu opravdano dosudio drugi žuti karton igraču domaćih Antičeviću.

Kolo u Vojvođanskoj ligi obeležila je velika pobeda odžačkog Tekstilca koji je slavio u Adorjanu protiv Tise minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0). Strelac jedinog gola na utakmici bio je igrač plavo-belih Ognjenović.

Sastav trenera Ivice Pančića osvojio je vredna tri boda u borbi za opstanak na terenu favorizovanog domaćina koji polako posustaje u borbi za prvo mesto.

Četvrti predstavnik opštine Odžaci u ovom rangu, Polet iz Karavukova, osvojio je bod na gostovanju u Bačkom Petrovcu kod ekipe Mladosti. Susret je završen bez golova.

I ostale utakmice 18. kola odigrane su danas. Rezultati: Bačka (Pačir) – Mladost (Turija) 4:0, Srbobran – OFK Mladost Apa (Apatin) 4:0, Sloga (Čonoplja) – Budućnost (Gložan) 2:0 i Radnički (Sombor) – Tavankut 2:1. Slobodna je bila ekipa Preporoda iz Novog Žednika.

Tabela: Srbobran 40, Tisa i Mladost (BP) po 34 boda, Radnički 31, Sloga 26, BSK 25, Polet i Tavankut po 22, Budućnost 21, Mladost (T) 19, Bačka 18, Zadrugar i Tekstilac po 16, Preporod i OFK Mladost Apa po 15.

Narednog vikenda Tekstilac dočekuje ekipu Preporoda. Polet igra na svom terenu sa Slogom, dok se Zadrugar u Srpskom Miletiću sastaje sa ekipom Mladosti iz Turije. BSK gostuje u Apatinu.

Sve utakmice 19. kola zbog uskršnjih praznika igraju se u subotu, 7. aprila.

Izvor: Radio Odžaci