Česi srušili snove Holanđanima. Belgijanci otpisali Ronalda i družinu. Evropa dobija novog vladara!

U jučerašnjim mečevima osmine finala na Evropskom prvenstvu u fudbalu postignuti su sledeći rezultati:

Holandija – Češka 0:2 (0:0)

Belgija – Portugal 1:0 (1:0)

Najveće iznenađenje u dosadašnjem delu kontinentalnog prvenstva najvažnije sporedne stvari na svetu priredili su Česi. Reprezentacija Češke je na „Puškaš Arena“ stadionu u Budimpešti savladala reprezentaciju Holandije golovima odbrambenog igrača praške Slavije Tomaša Holeša u 68. minutu i Patrika Šika u 80. minutu, nakon asistencije Holeša. Golovima u Budimpešti prethodio je trenutak u 55. minutu kada je De Liht zaradio crveni karton, što su reprezentativci Češke maksimalno iskoristili. Reprezentacija Češke će se u četvrtfinalu sastati sa reprezentacijom Danske.

Minimalnom pobedom od 1:0 reprezentacija Belgije eliminisala je dosadašnjeg prvaka Starog kontinenta reprezentaciju Portugala u Sevilji. Jedini pogodak na meču postigao je Torgen Azar, vezni igrač Borusije iz Dortmunda u 42. minutu. Pokušavali su Portugalci u drugom poluvremenu da dođu bar do izjednačenja, imali su par izglednih prilika, ali šampion Evrope iz 2016. godine u Francuskoj je svrgnut sa trona i Evropa će dobiti novog šampiona. Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Italije.