Članovi AK „Apatin” aktivni na domaćim i međunarodnim takmičenjima, Borbelju prva i treća nagrada

Sport

Iza atletičara iz AK „Apatin” je još jedan u nizu uspešan takmičarski vikend.

Jedan od najistaknutijih apatinskih atletičara, Đuro Borbelj, ostvario je pobedu na 19. Memorijalnoj uličnoj trci „General Svetomir Đukić” u Kosjeriću. Borbelj je takođe nastupio i na Memorijalu „Dragutin Tomašević” u Petrovcu na Mlavi, gde je zauzeo visoko treće mesto u trci na 10 kilometara. Među 350 takmičara, našlo se još nekoliko članova AK „Apatin”: Milan Marinković (treće mesto u svojoj kategoriji), Radomir Topličanin (četvrto mesto u svojoj kategoriji), Živa Vijoglavin (peto mesto i oboren lični rekord), Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić.

Na Trejl trci „Tour de Fruška”, održanoj na Fruškoj gori, Dušan Krstić osvojio je prvo mesto u trci na 15 kilometara. Milica Marković je, u ženskoj konkurenciji na istoj trci zauzela četvrtu poziciju. Uspešan nastup imali su i Zoran Škorić, Isidora Šarčev i Marijana Mijatović.

Na Trejl trci na Rajcu 6. mesto u ukupnom plasmanu osvojio je Aleksandar Štajfer.

Na Atletskom mitingu za veteran, održanom u Kraljevu, Vanja Bolesnikov osvojio je drugo mesto ukupno, kao i drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji u trci na 3000 metara. Prvo mesto na 400 metara zauzela je Vesna Bogišić Vicko.

Humanitarni kros na 9,5 kilometara, održan u Inđiji, doneo je još jedno odlikovanje za AK „Apatin” – Saša Antić osvojio je sedmo mesto ukupno i prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji.

Na Trejl trci na 14 kilometara, u Ašathalomu u Mađarskoj, Robert Čizmadija osvojio je prvo mesto, a u Beču na ženskoj trci stazu je istrčala Aleksandra Burkanović.

U organizaciji AK „Apatin” će se u petak, 27. maja, održati takmičenje „Brzinom do zvezda” za školarce. Ovo takmičenje deo je projekta koji su pokrenuli Srpski atletski savet i Yettel kompanija, a već drugi put se realizuje u Apatinu.