Čonopljancima jesenji naslov

Čonopljanci

Fudbaleri Sloge teškom mukom stigli su pobede nad Bajšom i tako sebi obezbedili naslov jesenjeg prvaka Vojvođanskog Severa. Domaćini su katastrofalno otvorili meč. Već u prvom minutu glavni sudija dosudio je kazneni udarac za Bajšu. Konjović je prvo pogrešno predao loptu, a potom je bio prinuđen i da obori Ševića. Za sudiju nije bilo dileme, as siguran realizator najstrože kazne bio je Stefan Morović. Čonopljanci su tek po ulasku u igru Ognjena Švelje zaigrali bolje, a izjednačenje je stiglo posle samo tri minuta nastavka kada je Milovan Vukas zatresao mrežu gostiju. Susret je prelomljen deset minuta pre isteka regularnog dela, a mrežu gostujućem golmana Damjanovića pogodio je Nikola Purić. Ekipa iz Čonoplje zabeležila je jedanaest pobeda, dva puta su remizirali, te su doživeli isto toliko poraza. Najefikasniji su tim lige sa 46 pogodaka, dok je odbrana kapitulirala 17 puta. Imaju bod više od najbližeg pratioca iz Vrbasa koji je prvi deo šampionata završio pobedom nad Hercegovcem. Preostala dva naša predstavnika međusobnim duelom su završili godinu. Staparci su meč otvorili pogotkom kapitena Nikole Kovačeva već u 9. minutu. U drugom minutu nastavka prednost je duplirao omaleni napadač Nikola Stojšić. Konačan rezultat utakmice postavio je odbrambeni igrač domaćeg tima Igor Pekez auto golom u 62. minutu utakmice. Hajduk zimsku pauzu dočekuje sa 22 boda, dok će Somborci sa 14 osvojenih bodova voditi grčevitu borbu za opstanak.

Izveštaji i rezultati ovog vikenda: Vrbas – Hercegovac 5:2 (1:1) (Zapisnik), Đurđin – Bačka 1901 – 3:1 (2:0) (Zapisnik), Sloga – Bajša 2:1 (0:1) (Zapisnik), Solunac – Vojvodina (BG) 1:1 (0:0) (Zapisnik), Preporod – Mladost (BP) 2:0 (1:0) (Zapisnik), Mladost (T) – Mladost Apa 2:0 (1:0) (Zapisnik), Hajduk – Ravangrad 2018 – 2:1 (1:0) (Zapisnik), Radnički 1905 – Obilić 3:0 (0:0) (Zapisnik).

Tabela: Sloga 35, Vrbas 34, Radnički 1905 – 29, Mladost Apa 28, Bajša 27, Obilić 24, Vojvodina (BG) 22, Hajduk 22, Bačka 1901 – 22, Solunac 19, Preporod 18, Ravangrad 2018 – 14, Hercegovac 13, Mladost (T) 11, Đurđin 11, Mladost (BP) 9.

Parovi narednog (16) kola: Hercegovac – Obilić, Radnički 1905 – Ravangrad 2018, Hajduk – Mladost Apa, Mladost (T) – Mladost (BP), Preporod – Vojvodina (BG), Solunac – Bajša, Sloga – Bačka 1901, Đurđin – Vrbas.