Crvena zvezda slavila 2:1 u Novom Sadu – Pavkov režirao preokret protiv Vojvodine

Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su 12. pobedu u šampionatu, jer su u Novom Sadu, na stadionu “Karađorđe” savladali domaću ekipu Vojvodine rezultatom 1:2 (1:0).

Zvezda je u Novom Sadu izgledala u prvom delu kao isceđeni limun, a to su fudbaleri Vojvodine shvatili tek posle uvodnih 20 minuta. Do tada je Zvezda držala loptu, petljala oko gola Simića bez nekog pravog rešenja i udaraca.

A, onda je usledila košava crveno-belih iz Novog Sada, sevale su kontre, Mrkaić je u 23. i posebno 26. minutu promašio dva velika zicera, da bi se mreža Milana Borjana ipak zatresla u 31. minutu. Stanić nije izbio loptu, Topić je sa 13-14 metara nju plasirao ka golu, a u mrežu ju je poslao Aleksadnar Dragović. Gol ili autogol, svejedno je, Vojvodina je zasluženo povela.

Napela se Zvezda da izjednači Pavkov je u 33. minutu imao odličnu priliku, a Stanić je 45. minutu pogodio stativu.

Drugo poluvreme, druga priča. Tri izmene napravio je trener Dejan Stanković, osvežio je tim, proradio je i nerv kod igrača i mreža Simića se zatresla u 50. minutu. Milan Pavkov je završio akciju Kataija, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda. Međutim, Pavkov je samo dva minuta kasnije zakucao loptu u mrežu posle centaršuta Stanića za 1:1.

Otvorio se meč, kad već Veljko Simić nije uspeo da nadmudri Borjana, Zvezda je napravila preokret. Dragović se iskupio za 31. minut, prenosnu loptu Sanoga spakovao je poluvolej udarcem u mrežu.

Imala je Vojvodina nekoliko minuta kasnije još jedan veliki zicer posle kornera, ali Stevanovićev udarac završio je pored gola. Pokušao je i Kabić, ali nedovoljno precizno da ugrozi Borjana. Iskusni tim Crvene zvezde uspeo je da iskontroliše meč do kraja i osvoji sva tri boda.

Izvor: Euronews Srbija