Crvena zvezda ubedljivo protiv Ferencvaroša na Marakani

Crvena zvezda

Crvena zvezda je pokazala da ima evropski nerv, u meču “biti ili ne biti” za opstanak u Ligi Evrope pobedila je na Marakani mađarski Ferencvaroš 4:1 (2:0) i osvojila prve bodove u Grupi “H” Lige Evrope.

Pokazao je srpski šampion i kvalitet i karakter, odigrao je kvalitetan meč bez oscilacija i sasvim zasluženo stigao do trijumfa koji može svakako da promeni ceo tok Lige Evrope. Ferencvaroš je bio nokautiran, za sedam dana će u Budimpešti imati priliku za revanš.

Crvena zvezda odigrala je jedno kvalitetno poluvreme, nije želela da srlja već je vodeći računa o odbrani koristila svaki slobodan prostor po krilima i imala je sreće da je za razliku od meča sa Monakom sreća i VAR pogledaju. Gobeljić je odlično prošao po desnoj strani i centrirao na peterac, Mirko Ivajić je šutirao glavom a lopta se od ruke Maea odbila u korner. Sudija je pogledao VAR i dosudio penal. Gelor Kanga je bio siguran sa 11 metara.

Vođstvo kao da je skinulo neko breme sa leđa domaćina, a šokiralo goste, pa je Zvezda posle velikog promašenog zicera Dragovića (sa pet metara glavom prebacio prečku) duplirala prednost. Pešić je sa leve strane poslao loptu na sedam metara od gola, Stefan Mitrović je lepo primio loptu, okrenuo fintom defanzivca gostiju i levicom pocepao mrežu.

Ferencvaroš je pokazao određeni kvalitet, posebno su bili neugodni kada prođu središnji blok Zvezde, ali za 45 minuta nisu stvorili nijednu veliku priliku, baš kao pre nekoliko dana u Kečkemetu kada su bili poraženi 2:0.

Puni samopouzdanja, crveno-beli su nastavili autoritativno da igraju u nastavku i već u 50. minutu poveli su 3:0. Kanga i Gobeljić izigrali su odbranu gostiju na desnoj strani, usledio je pa ka Kataiju koji je bio sam na 16 metara. Usledila je magija “Magika”, lopta je odsela u samom donjem uglu Dubusa.

Nije imala Zvezda slabo mesto u timu, u odbrani su briljirali Gobeljić, Rodić, Dragović i posebno Strahinja Eraković, ali Gelor Kanga je odigrao savršeno, kao sat. Gabonac je kontrolisao igru, kod njega je lopta bila kao u sefu, a onda je sve navijače Zvezde podsetio na Krasnodar. Odapeo je bombu sa 25 metara iskosa i Zvezdu odveo na 4:0.

Šteta što je jednu neopreznost u odbrani Ferencvaroš kaznio golom, ali kada se podvuče crta Zvezda ima na čemu da gradi entuzijazam za naredni duel u Budimpešti protiv istog rivala. Crveno-beli imaju kvalitet, imaju iskustvo i posle večerašnjeg meča i manji pritisak na plećima.