Crveno beli dominantni u Beogradu: Zvezda zauzela prvo mesto u grupi – obezbeđeno evropsko proleće!

Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Ligi Evrope pošto su na svom terenu slavili protiv Ludogoreca rezultatom 1:0.

Od samog starta Zvezda je krenula da pritiska poslednju liniju bugarskog tima, a prva šansa je usledila već u drugom minutu.

Tada je nakon kornera glavom pucao Strahinja Eraković, ali je lopta završila malo preko prečke.

Najopasniju priliku za Ludogorec u prvom delu susreta svakako je imao Gonsalveš u 29. minutu posle odlične akcije Bugara, ali je Milan Borjan maestralno reagovao.

Ohrabrio se Mirko Ivanić u 38. minutu da šutira sa velike udaljenosti, ali je to Pat uz velike probleme uspeo da odbrani.

Ponovo je u samoj završnici prvog poluvremena Ivanić pretio golu Ludogoreca, pošto je nakon dodavanja Kataija imao kapitalnu priliku za gol. Ipak, zatresao je samo spoljni deo mreže.

U 54. minutu susreta Milan Pavkov je imao odličan pokušaj kada je iz gotovo mrtvog ugla pokušao da matira Pata, ali je golman bugarske ekipe odlično reagovao.

Samo tri minuta kasnije Mirko Ivanić fantastičnim udarcem iz daljine uspeva da dovede Crvenu zvezdu u vođstvo od 1:0.

Imao je Gelor Kanga dobru priliku da u 68. minutu duplira prednost, ali je Gabonac zamalo bio neprecizan.

Odličan pokušaj za novi pogodak je imao Mirko Ivanić u 83. minutu, ipak lopta je završila na prečki.

Ovom pobedom Crvena zvezda je obezbedila evropsko proleće i za sada je prva na tabeli grupe F.

Izvor: Objektiv