Dalmatinac siguran u derbiju

Rukomet

Somborski rukometni derbi drugog vojvođanskog ranga završen je pobedom domaćeg Dalmatinca.

Rezultatska neizvesnost trajala je svega nešto više od desetak minuta. Riđičanci tada ubacuju u “drugu brzinu” i serijom 9:2 odlaze na +8 (18:10). Prednost su sačuvali do odlaska na odmor. Drugi deo, ekipa iz Riđice otvara novom serijom 5:0, sa kojom odlazi na 28:15, čime je meč i odlučen. Na kraju konačnih 47:32.

Nakon četiri odigrana meča Dalmatinac je na sredini tabele sa polovičnim učinkom, dok je Sombor na začelju tabele sa svega jednim bodom.

U narednom kolu Sombor će ugostiti Rumu, dok će Dalmatinac putovati u Alibunar.

U poslednjem rukometnom rangu, bezdanski Grafičar je ugostio i pobedio Sivac 69/2. Prvo poluvreme proteklo je u neizvesnosti i rezultatskoj klackalici. Domaćin je drugi deo meča otvorio mini serijom 3:0, nakon koje je stekao četiri gola viška (17:13) koju je sačuvao do samog kraja i zasluženo upisao prva dva boda.

Graničar iz Gakova svoj meč četvrtog kola sa Rusinom još nije odigrao, dok je Kljajićevo bilo slobodno.

Narednog vikenda Grafičar gostuje Obiliću, dok će se u međusobnom duelu sastati Kljajićevo i Graničar.