„Dalmatinac“ siguran u Kaću

RK "Dalmatinac"

Odigrani su mečevi osmog kola rukometne Druge lige „Vojvodina“. Ekipa „Dalmatinca“ u subotu je gostovala u Kaću, gde je odmerila snage sa drugim timom „Jugovića“. Riđičanci su bolje otvorili meč. Za samo par minuta, na semaforu je bilo 0:3. Prednost su sačuvali do kraja prvog poluvremena (14:16). Kaćani su na startu drugog dela izjednačili, držali su priključak do sredine drugog dela, kada ekipa iz Riđice uspeva ponovo da se „odlepi“ na 19:22. Imali su gosti i plus u finišu meča, ali je domaćin uspeo da prepolovi zaostatak. Na kraju, zaslužen trijumf „Dalmatinca“, koji je ovom pobedom ostao na drugom mestu sa dva boda manje od vodeće „PIK Prigrevice“. U pobedničkom timu, Dušan Gajin je bio najzapaženiji pojedinac sa osam postignutih golova, dok je kapiten Filip Graovac, utakmicu završio sa pet golova.

Prigrevčani su teže nego što se očekivalo dobili ekipu „Rume“ sa 28:27 (13:15). Gosti su polovinom prvog dela preuzeli vođstvo koje su sačuvali do odmora. U nastavku neizvesno. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Domaćin je u 42. minutu imao tri gola prednosti (20:17). Pet minuta kasnije stiglo je poravnanje. Nakon toga igralo se gol za gol, a lider prvenstva je u poslednjim trenucima utakmice pogotkom Nikole Momčilovića obezbedio pobedu.

Narednog vikenda, gledaćemo okružni derbi u Prigrevici. Vodeći tim lige ugostiće drugoplasirani „Dalmatinac“. Ekipa „Sombora“ ovog vikenda je odmarala, dok će narednog u derbiju začelja gostovati u Kaću.