„Dalmatinac“ ubedljiv protiv „Sombora“

rukomet-lopta

Somborski rukometni derbi Druge lige Vojvodine – grupa A između „Sombora“ i „Dalmatinca“ završen je pobedom gostujećeg tima (11:14). Domaćin je imalo blagu inicijativu i minimalno vođstvo do 14. minuta utakmice. Nakon toga, gosti preuzimaju primat na terenu, a u finišu prvih pola časa igre dolaze i do prednosti od 11:14. Riđičanci odmah na startu drugog poluvremena pojačavaju ritam i serijom 5:1 odlaze na plus 7 (12:19). Do kraja utakmice su rutinski meč priveli kraju. U pobedničkom timu, Branko Garajski je bio najefikasniji igrač sa osam pogodaka, dok su Milan Vagić i kapiten Filip Graovac postigli po dva manje. U suprotnom taboru kapiten Strahinja Aćić bio je najbolji pojedinac sa pet golova.

Regularni deo sezone „Dalmatinac“ završava na četvrtom, a „Sombor“ na poslednjem mestu. Ekipa iz Riđice nastavlja takmičenje u plej – ofu, a fenjeraš u plej – autu.

U poslednjem rukometnom rangu, „Grafičar“ i „Kljajićevo – Čonoplja“ započeli su drugi deo sezone sigurnim pobedama nad „Borcem“ iz Bačkog Gračaca, odnosno „Obilićem“ iz Novog Kneževca. Ekipa dva sela sa nova tri boda izbila je drugu poziciju, dok su Bezdanci ostali na pretposlednjem mestu.

U narednom kolu, „Kljajićevo – Čonoplja“ dočekuje „Rusin“ iz Ruskog Krstura, dok će „Grafičar2 odmeriti snage sa „Obilićem“ iz Novog Kneževca.