Derbi kola pripao Mladosti, Bratstvo rutinski do pobede

Fudbal - Apatin

U okviru 2. kola Vojvođanske fudbalske lige “Sever”, OFК “Mladost APA” je na svom terenu dočekao FК “Radnički 1918” iz Ratkova. U prvom poluvremenu viđena je žestoka borba na obe strane, ali su mreže mirovale. Početak drugog dela meča obeležava pogodak Stefana Đukića, koji domaće dovodi u prednost. Ipak, gosti nakon desetak minuta igre dolaze do izjednačenja i najavljuju uzbudljivu završnicu. Radost ekipe iz Ratkova nije dugo trajala, jer napadač domaćih, Aljoša Jovović, dovodi po drugi put svoj tim u prednost i postavlja konačan ishod susreta, 2:1. Do kraja meča zabeležili smo i pokušaj kapitena domaćih, Srđana Rapaića, koji je sa šesnaest metara pogodio prečku. Apatinci su upisali prva tri boda u ovoj sezoni, a naredni izazov je megdan u Bačkoj Palanci, sa FК “Кrila Кrajine”.

Drugi predstavnik naše opštine u ovom rangu, Fudbalski klub “Bratstvo 2019” je u isto vreme na svom stadionu igrao protiv FК “Obilić” iz Zmajeva. Naši momci ostaju na maksimalnom učinku, jer su sa ubedljivih 5:0 savladali goste. Naredni susret za Prigrevčane jeste u Turiji, kada će gostovati FК “Mladost”.