„Dinamo 1923“ bolji od „Radničkog“

Fudbal

Odigrano je treće kolo Međuopštinske fudbalske lige Sombor – prvi razred. U Bačkom Bregu, u derbiju kola, snage su odmerili domaći „Dinamo 1923“ i „Radnički“. Gosti su poveli sredinom prvog dela pogotkom Nikole Kovačića. Domaćin je izjednačio pet minuta pre odlaska na odmor pogotkom Nikole Zlatkovića. U nastavku meča viđeno je pregršt žutih i tri crvena kartona. U 73. minutu prvo je isključen Damir Dulić (Radnički), da bi par minuta kasnije igru morali napustiti Josip Radičev (Dinamo 1923) i Srđan Vuković (Radnički). Utakmica je odlučena golom Damira Bogunovića u 75. minutu sa “kreča”. Brežani nakon tri kola imaju maksimalnih devet bodova, baš kao i „Mladost“ iz Kruščića, koja je golom Vukovića minimalno porazila „Borac“ iz Bačkog Gračaca.

Iznenađenje je viđeno u Srpskom Miletiću, gde je domaćin savladao „Polet“ iz Sivca. Veljko Pjević je u 88. minutu zatresao mrežu golmana Šepića. Do prvog boda stigla je ekipa „Korduna“. Iako su na poluvremenu imali gol zaostatak, u nastavku meča su uspeli da dođu do boda. Zoran Trbojević je pogodio u dubokoj nadoknadi vremena za konačnih 2:2. Prvi pogodak postigao je Dušan Kozlina.

Narednog vikenda, u Kljajićevu gostuje ekipa „Šantića“, „Dinamo 1923“ gostuje u Rastini, dok će se u Riđici sastati „Graničar“ i „Jedinstvo“ iz Lemeša. Na Gradskom stadionu u Somboru, u derbiju kola, sastaju se „Radnički“ i neporažena „Mladost“.