Đoković eliminisao Tompsona i plasirao se u treće kolo Vimbldona

Novak Đoković

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je eliminisao Amerikanca Tompsona rezultatom 3:0 (6:3, 7:6(7:4), 7:5). Meč je trajao dva sata i 30 minuta.

Đoković je prvi set otvorio agresivno i već u drugom gemu došao do brejk šanse koju nije iskoristio. Tek u šestom gemu srpski teniser koristi drugo brejk šansu u setu i dolazi do vođstva od 4:2 u gemovima. U narednim gemovima je sigurno servirao za 1:0 u setovima. Amerikanac je u drugom setu mnogo više namučio srpskog tenisera. Đoković je morao da spašava brejk lopte u petom i sedmom gemu, da bi set na kraju otišao u taj brejk. U taj brejku, Đoković je bolje servirao i uspeo da u jednom trenutku oduzme servis protivniku, samim tim osvoji i set. Tokom trećeg seta ni jedan, ni drugi teniser nisu imali prilike za brejk, pošto su servirali bez greške. Prvu brejk loptu Đoković dobija i koristi kao meč loptu u 12. gemu.

U narednom kolu najbolji srpski teniser igra protiv boljeg iz duela Švajcarca Stanislasa Vavrinke i argentinskog tenisera Tomasa Ečeverija.