Đoković lagano do drugog kola Rolan Garosa

U poslednjem meču jučerašnjeg dana na Rolan Garosu sastali su se u jednoj zaista čudnoj atmosferi, pred praznim tribinama stadiona „Filip Šatrije“, najbolji svetski teniser Novak Đoković i Amerikanac Tenis Sandgren. Đoković je apsolutno opravdao ulogu favorita i slavio rezultatom 3:0 (6:2, 6:4, 6:2) u setovima.

Novak je od samog starta meča krenuo furiozno i odmah je napravio brejk. Potvrdio je brejk na svom servisu i došao do prednosti od 2:0 u prvom setu. Da je odlično pripremljen za ovaj meč videlo se i u sedmom gemu prvog seta kad je po drugi put u setu napravio brejk i došao do ogromnih 5:2. Osvajanje prvog seta bila je puka formalnost za Noleta, koji je na svoj servis došao do vođstva od 1:0 u setovima.

Kao i u prethodnom setu Đoković je odmah napravio brejk, potvrdio brejk i do kraja seta sigurnom igrom držao prednost. Imao je Sandgren nekoliko šansi da vrati brejk, ali je Novak uspešno odbranio sve brejk šanse Amerikanca i stečenu prednost do kraja materijalizovao osvajanjem drugog seta rezultatom 6:4.

Nervozno je ušao u treći set Sandgren, ljutio se, žalio se, ali sve mu to nije pomoglo da podigne nivo igre i ozbiljnije zapreti Đokoviću. U trećem gemu trećeg seta Novak dolazi do prvog brejka, koji uspešno potvrđuje, da bi odmah potom opet napravio brejk i potvrdio. Na semaforu je stajalo 5:1 i sve je već tada bilo jasno. Do kraja meča Sandgren je osvojio još jedan gem. Na kraju rezultat trećeg seta glasio je 6:2.

U drugom kolu Đoković će sastati protiv Urugvajca Pabla Kuevasa, koji je izbacio ljubimca domaće publike Lukasa Puja u prvom kolu rezultatom 3:0 u setovima. Zanimljivo je da će ovo biti prvi duel između srpskog i urugvajskog tenisera u njihovim karijerama.